Home  /  Bulletin  /  3 hotely, které bývaly nevěstincem

3 hotely, které bývaly nevěstincem

Ať už smyslné v Paříži, retro v Hamburku nebo prosté ve Vídni: tato tři ubytovací zařízení mají jedno společné: všechna byla v minulosti veřejnými domy.
15.09.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Instagram/maisonsouquetofficial

Zatímco některé hotely bývaly kostely a kláštery, jiné mají za sebou ne tak nevinnou minulost - sloužily totiž jako nevěstince. Dnes nám tyto podniky připomínají jen červené sametové pohovky, zářivé barvy nebo decentní názvy apartmánů, ale nádech nostalgické smyslnosti v nich stále rezonuje. Ideální pro všechny milovníky netradičních hotelů.

Smyslnost: Maison Souquet v Paříži

Za nenápadnou fasádou, kterou lemují dvě červené lucerny, se nedaleko pařížské zábavní čtvrti Pigalle pod Montmartrem skrývá hotel Maison Souquet. Když do hotelu vstoupíte, otevře se před vámi svět bohatství, smyslnosti a elegance. Má to svůj důvod: Dnešní butikový hotel byl nejprve dívčí školou, než se koncem 19. století stal vznešeným podnikem.

Během náročné renovace hotelu se francouzský interiérový designér Jacques Garcia ponořil do atmosféry a vtiskl Maison Souquet orientální vzhled. Luxusní hotel má 20 pokojů včetně šesti apartmánů a spolu s dalšími dvěma hotely patří do pařížské kolekce Maisons Particulières. Pokoje je možné rezervovat od asi 450 eur v závislosti na sezóně a dostupnosti.

Zemitý: Hostel Kiezbude v Hamburku

V Hamburku, přesněji řečeno v Kiezbude, je to drsnější. Není žádným tajemstvím, že v hostelu býval nevěstinec. Mottem hostelu je tedy bez obalu "strávit noc v atmosféře červených světel St. Pauli". Na začátku 80. let 20. století patřily pokoje a bar k nevěstinci uprostřed St Pauli. V roce 2006 byl přestavěn na Hostel Kiezbude - aniž by ztratil své staré kouzlo.

Hostel je určen především mladým hostům s malým rozpočtem, turistům s batohem nebo těm, kteří hledají trochu jiný hotel pro výlet do města. Cena noclehu začíná na 30 eurech za noc. Bývalý bordelový salonek nabízí také levné nápoje a přátelský personál se spoustou tipů na cestování.

Elegantní: Hotel Kärntnerhof ve Vídni

Kdo dává přednost eleganci, bude se v butikovém hotelu Kärntnerhof ve Vídni cítit jako doma. Tento soukromý hotel sídlí v budově z 19. století a kombinuje vídeňskou secesi s francouzským stylem. Najdete zde pokoje s klimatizací i původní dubové parkety.

Dům se 41 pokoji a třemi apartmány je jedním z hotelů s bohatou minulostí: Až do 50. let 20. století byl Kärntnerhof podnikem Madame Rosa, který v poválečných letech navštěvovali především spojenečtí vojáci. Aby hotel vzdal hold tomuto kousku minulosti, pokřtil jedno z apartmá neskromně na Madame Rosu. Ceny pokojů se pohybují od 75 do 550 franků za noc v závislosti na kategorii.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best