Home  /  Bulletin  /  3 výlety pro milovníky automobilů - perly historických automobilů v Alsasku

3 výlety pro milovníky automobilů - perly historických automobilů v Alsasku

Podzimní dovolená je ideálním obdobím pro výpravu autem. Nebo do muzea, pokud počasí nepřeje. Představujeme tři muzea francouzských značek, která lze navštívit během výletu do Alsaska.
21.10.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Alexis Toureau

Když v říjnu opadává listí, mnoho turistů se vydává do Alsaska. V této malebné krajině mezi Rýnem a pohořím Vogézy se prolínají kultury tří zemí, což je pro mnoho návštěvníků právě to zvláštní kouzlo tohoto regionu mezi Francií, Německem a Švýcarskem. Na své si zde ale přijdou i fanoušci automobilů, kteří se chtějí ponořit do minulosti francouzské automobilové historie. Představíme vám tři různá muzea.

Muzeum Peugeot

Není náhodou, že muzeum Peugeot se nachází právě v Sochaux. Před začátkem výroby automobilů v roce 1891 se bratři Jean-Frédéric a Jean-Pierre Peugeot zabývali výrobou nářadí, železářského zboží, jízdních kol a mlýnků na koření. A tak jsou v muzeu k vidění nejen automobilové exponáty z různých desetiletí silničních a závodních vozů francouzské výroby, ale také nářadí a mlýnky na koření.

Místo: Sochaux (F)

Otevírací doba: Pondělí až neděle, od 10 do 18 hodin

Vstupné: 10 eur


Muzeum 2CV

Citroen 2CV je kultovní vůz. V letech 1949-1990 byly vyrobeny téměř čtyři miliony „kachen“ a ještě dnes ji na silnici pozná každé dítě. Soukromé muzeum 2CV v Troisfontaines je věnováno výhradně klasickým vozům Citroën. Vystaveno je více než 80 exemplářů, včetně mnoha vzácných a také přestavěných vozů. Mezi zajímavosti muzea patří například 2CV přestavěný na pásový pohon, 2CV, který se objevil už ve filmu o Jamesi Bondovi, nebo takzvaná „Citroneta“, která nebyla vyrobena ve Francii, ale v Chile.

Místo: Troisfontaines (F)

Otevírací doba: Sobota, 14h až 17h

Vstupné: zdarma (doporučujeme se předem ohlásit)

Muzeum Schlumpf

Muzeum v alsaském Mulhouse, které založili bratři Schlumpfové a zabydlelo se v bývalé přádelně, letos slaví 40. narozeniny speciální výstavou, která opravdu stojí za zhlédnutí. Můžete objevit skryté poklady z prvních čtyř desetiletí minulého století. Patří mezi ně modely průkopnických značek, vozidla se zvláště velkými motory a oblíbené mikromobily. V Mulhouse je vystaveno celkem 450 exkluzivních modelů značek Bugatti, Mercedes-Benz, Maserati, Rolls-Royce a Citroën.

Místo: Mulhouse (F)

Otevírací doba: Pondělí až neděle, od 10 do 18 hodin

Vstupné: 18 eur

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best