Home  /  Bulletin  /  4 bláznivé hotely, na které se budete muset podívat zblízka

4 bláznivé hotely, na které se budete muset podívat zblízka

Přespat v podvodním pokoji nebo ve skleněné krabici uprostřed haly? V těchto čtyřech hotelech jiného druhu je to zcela normální.
07.09.2023
Text: Alex Mayer
Foto: inntelhotelsamsterdamzaandam.nl

Ať už plánujete další dovolenou, nebo se chcete jen inspirovat, představujeme vám čtyři hotely na Zanzibaru, Ibize, ve Vietnamu a v Amsterdamu, které vás přimějí žasnout a snít.

1. Manta Resort na ostrově Pemba, Zanzibar

Manta Resort se nachází na Pembě, malém sesterském ostrově Zanzibaru, a svými plážovými vilami představuje skutečnou oázu. Zvláštní atrakce hotelu se však skrývá pod mořskou hladinou: podvodní pokoj. Plovoucí konstrukce je ukotvena v mořském dně a má tři patra. V horním patře je terasa, uprostřed obývací pokoj i koupelna a pod vodou ložnice, kde se přímo před vaším oknem míhají pestrobarevná hejna ryb. To přece není špatné, ne?

Poněkud odlišný hotelový pokoj má však svou cenu a lze si jej rezervovat pouze na minimální pobyt tří nocí. Ceny se pohybují od asi 1600 do 2000 eur - za noc a pro dvě osoby.

2. Hằng Nga Crazy House Hotel, Vietnam

Hotel Hằng Nga Crazy House je opravdu velmi bláznivý: Kroutivé chodby, zářivé barvy a bláznivé sochy zvířat jsou jen některé z velmi zvláštních věcí na hotelu, který vypadá, jako by se roztavil a ztuhl do své podoby. Za neobvyklým architektonickým stylem, který nelze zařadit a který připomíná "Alenku v říši divů", stojí architekt Dang Viet Nga.

Projektem hotelu zamýšleli vytvořit budovu, která v této podobě ještě nikdy neexistovala a neustále se vyvíjí. Zároveň symbolizuje ničení přírody a vyzývá lidi, aby se s přírodou znovu spojili. Jednu noc si lze rezervovat od asi 50 eur. Je pro vás hotelový pokoj příliš bláznivý? Pak máte také možnost si hotel jednoduše prohlédnout, neboť je zároveň uměleckou galerií. Vstupné stojí v přepočtu asi 3 eura.

3. Paradiso Art Hotel, Ibiza

Další hotelový pokoj s názvem Zero Suite je určen pro ty, kteří jsou rádi středem pozornosti: Je průhledný a nachází se ve vstupní hale hotelu Paradiso Art na Ibize. Uvnitř skleněného boxu se nachází plně vybavený dvoulůžkový pokoj, před zvědavými pohledy je chráněna pouze koupelna. Ti, kdo se v apartmá Zero Suite ubytují, zároveň dávají souhlas s natáčením a fotografováním, protože jejich pobyt nezůstane bez povšimnutí ostatních hostů.

Přenocování je ostatně zdarma a místnost lze využít i pro akce všeho druhu. Od nahrávání podcastů přes umělecké výstavy až po DJ sety - možnosti jsou neomezené. Ani zbytek hotelu není úplně obyčejný a zahrnuje uměleckou galerii, nehtové a tetovací studio.

4. Inntel Hotels Amsterdam Zaandam

Dům na domě na domě? Alespoň tak lze nejlépe popsat vzhled hotelu Inntel Hotel Amsterdam Zaandam. Fasádu čtyřhvězdičkového hotelu tvoří zdánlivě na sebe naskládané tradiční domy, které jsou pro oblast Zaandam typické. Uvnitř hotelu je však vše jednodušší. Pokoje si můžete rezervovat od asi 100 eur za noc.

Lokalita je vhodná i pro ty, kteří nechtějí bydlet přímo v přeplněném Amsterdamu. Vlakové nádraží Zaandam je od Amsterdamu vzdáleno pouhých dvanáct minut jízdy.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best