Home  /  Bulletin  /  4 města v Evropě, která si okamžitě zamilujete

4 města v Evropě, která si okamžitě zamilujete

Od Rondy po Kotor: Tato čtyři evropská města pravděpodobně nejsou na vašem bucket listu - ale měla by být!
27.08.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Barcelona nebo Brusel? Varšava nebo Vídeň? Kdo by to nezažil - při plánování dalšího výletu do města je výběr obrovský. Ale stejně jako stojí za to navštívit velká evropská města, vyplatí se udělat si výlet i do více či méně neznámého města a objevit pro sebe něco nového. Nabízíme vám inspiraci.

1. Bílé: Ostuni v Itálii

Ne nadarmo se Ostuni říká bílé město: Vápencové domy historického starého města se rozkládají na třech kopcích v provincii Brindisi v Apulii a všechny se koupou v bílé barvě.

Mezi tímto městečkem a osm kilometrů vzdáleným pobřežím Jaderského moře rostou olivovníky a vinice. Z úzkých uliček je nádherný výhled nejen do okolní krajiny, ale i na úpatí města.

2. Všestranné: Kotor v Černé Hoře

Na pobřeží Jaderského moře, ale v Černé Hoře, se nachází také malebné město Kotor. Vysoké horské masivy a hluboké zátoky charakterizují okolní krajinu a vybízejí k poznávacím výletům.

Výběr je široký: výlety do hor, plavby lodí po řece, procházky městem nebo koupání v křišťálově čistém moři - město vás nadchne svou rozmanitostí. V průběhu staletí zde zanechalo své stopy nespočet národů, a proto Unesco v roce 1979 Kotor zařadilo na Seznam kulturního dědictví.

3. Impozantní: Ronda ve Španělsku

Město na skalnaté náhorní plošině - to je Ronda. Toto malé andaluské městečko se nachází uprostřed horské krajiny Serranía de Ronda v nadmořské výšce 723 metrů a je jedním z nejstarších měst ve Španělsku - včetně jedné z nejstarších a nejzachovalejších býčích arén v zemi.

Obzvlášť působivé: maurské Staré město je od mladší části města odděleno sto metrů hlubokou soutěskou a spojeno třemi mosty. Není divu, že kouzlu města podlehli a inspiraci zde našli spisovatelé jako Ernst Hemingway nebo Rainer Maria Rilke.

@two_idiots_traveling We were amazed by this truly spectacular location of Ronda city - it appears that this city just floats above the abyss, as it’s set dramatically above the deep and impressive El Tajo gorge. #ronda #tajoderonda #visitspain #rondaspain #andalucia #andalucia_turismo #visitandalucia #europetravels #travelbloggers #explorepage ♬ original sound - Two_idiots_traveling

4. Ostrovní město: Dordrecht v Nizozemsku

Dordrecht je ostrov i město a je přinejmenším stejně krásný jako slavný Amsterdam nebo Rotterdam. Mimochodem, Dordrecht je od posledně jmenovaného vzdálen pouhých 20 minut jízdy.

Díky své výhodné poloze a soutoku tří řek Merwede, Noord a Oude Maas byl Dordrecht ve středověku významným obchodním centrem, a dosáhl tak prosperity, o níž dodnes svědčí nádherné kupecké domy a budovy. Dnes město láká návštěvníky kombinací historického centra a moderních restaurací.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best