Home  /  Bulletin  /  Adidas ukončil spolupráci s Kanye Westem

Adidas ukončil spolupráci s Kanye Westem

„Adidas netoleruje antisemitismus a jakýkoli jiný druh nenávistných projevů", uvedla ve svém prohlášení značka.
26.10.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Po kontroverzních událostech posledních týdnů a následném tlaku, který se objevil na sociálních sítích, se společnost adidas rozhodla ukončit spolupráci s Kanye Westem. „Společnost adidas netoleruje antisemitismus a jakýkoli jiný druh nenávistných projevů,“ uvedla značka. 

„Yeovy nedávné komentáře a činy byly nepřijatelné, nenávistné a nebezpečné a porušovaly hodnoty společnosti, kterými jsou rozmanitost a inkluze, vzájemný respekt a spravedlnost.“

V prohlášení adidas rovněž potvrdil okamžité ukončení spolupráce, včetně výroby produktů se značkou Yeezy a veškerých plateb Kanyemu Westovi a jeho společnostem. Kromě zdůraznění vlastnictví všech návrhů a colorways, které jsou součástí partnerství, pak adidas rozpočtoval krátkodobý negativní dopad na čistý zisk ve výši až 250 milionů eur.

Po značkách Gap a Balenciaga je tak adidas další značkou, která přerušila vztahy s Westem, jenž po pařížské přehlídce Yeezy a některých antisemitských výrocích postupně přerušil kontakty a smlouvy s řadou obchodních partnerů.

Včera to byla například zpráva, že se agentura Creative Artists Agency rozhodla s Westem rovněž přerušit spolupráci, zatímco společnost MRC Entertainment se rozhodla nedistribuovat dokumentární film o umělci. Camille Vasquez, známá jako právnička Johnnyho Deppa, se také rozhodla přerušit veškeré profesní vazby s Westem poté, co ji najal na pouhých několik týdnů.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best