Home  /  Bulletin  /  Americká porota shledala Billa Cosbyho vinným ze sexuálního zneužívání
Bill Cosby

Americká porota shledala Billa Cosbyho vinným ze sexuálního zneužívání

Komik Bill Cosby podle amerického soudu sexuálně napadl náctiletou v roce 1975. Judy Huth soud přiřkl odškodné 500 000 dolarů za citové strádání. Cosby se k soudu osobně nedostavil. Obvinění odmítá.
29.06.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Profimedia

Cosby na videozáznamu výpovědi uvedl, že si na Huthovou nepamatuje. K incidentu podle něj nemohlo dojít, protože by v té době nepokračoval v sexuálním styku s někým, komu ještě nebylo 18 let. Podle ženy však věděl, kolik jí v době bylo let.

Hercova obhájkyně v průběhu procesu zpochybňovala ženinu výpověď, včetně jejího revidovaného časového harmonogramu. Při podání žaloby v prosinci 2014 Judy Huth uvedla, že k incidentu došlo v roce 1974, kdy jí bylo 15 let. Posléze porotcům řekla, že nedávno dospěla k závěru, že se v roce spletla, a nyní se domnívá, že se to stalo v roce 1975. Dnes je jí 64 let.

Cosby býval známý jako „americký táta“, především díky své roli otce v sitcomu The Cosby Show. Obvinění desítek žen ze sexuálních útoků, které se podle nich táhly pět desítek let zpět, jeho reputaci rodinně zaměřeného člověka zničily, napsala agentura Reuters.

Herec byl před 11 měsíci propuštěn z vězení. Nejvyšší soud amerického státu Pensylvánie tehdy zrušil odsuzující verdikt z roku 2018, kdy byl uznán vinným ze zdrogování a znásilnění své někdejší přítelkyně. Státní nejvyšší soud zasáhl v momentě, kdy už si Cosby odpykal více než dva roky z trestu, který mohl trvat až deset let.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best