Home  /  Bulletin  /  Baterie tohoto elektromobilu se na 400 km dojezd nabije za 10 minut

Baterie tohoto elektromobilu se na 400 km dojezd nabije za 10 minut

Přední světová společnost CATL představila super baterii "Shenxing". Sériová výroba bude brzy zahájena a očekává se, že elektromobily na ni budou jezdit již v roce 2024.
28.08.2023
Text: Alex Mayer
Foto: CATL

Nová čínská baterie umožní elektromobilům dojezd 400 kilometrů za pouhých deset minut. Elektrický článek "Shenxing" zahájí "éru superrychlého nabíjení elektromobilů", oznámil největší čínský výrobce baterií CATL, který dodává baterie mimo jiné společnosti Tesla. Pro srovnání: pokud nabijete Teslu Model S pomocí Superchargeru, ujedete podle Tesly přibližně 400 kilometrů za 30 minut. Model 3 lze nabít až na 275 kilometrů během 15 minut.

CATL již dodává také BMW

Očekává se, že baterie CATL umožní dojezd 700 kilometrů na jedno nabití. Sériová výroba lithium-železofosfátových článků má být zahájena letos a k dispozici budou od prvního čtvrtletí roku 2024. Čína zaujímá vedoucí postavení na trhu s bateriemi pro elektromobily.

V prosinci loňského roku zahájila společnost CATL svou první výrobu mimo Čínu v Durynsku a kromě společnosti Tesla dodává baterie mimo jiné i společnosti BMW. "Chceme zpřístupnit vyspělé technologie všem a umožnit každému, aby sklízel plody inovací," říká Dr. Wu Kai, vedoucí vědecký pracovník společnosti CATL.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best