Home  /  Bulletin  /  Bill Gates odsoudil NFT
Bill Gates NFT

Bill Gates odsoudil NFT

Americký miliardář a spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates si zažertoval na téma NFT a zkritizoval je za to, že nepřinášejí společnosti žádný užitek. Kryptoměny a digitální sběratelské předměty jsou podle jeho názoru založeny na "teorii většího hlupáka" a lidé by při obchodování s nimi měli být obezřetní.
26.06.2022
Text: Jakub Pástor
Foto: Getty Images

Je zřejmé, že drahé digitální obrazy opic nesmírně zlepší svět," řekl Gates sarkasticky při projevu na klimatické konferenci v kalifornském Berkeley, kterou pořádal server TechCrunch. Gates narážel na Bored Ape Yacht Club, populární kolekci NFT, která zobrazuje různé karikatury opic. O tyto umělecká díla projevilo v posledních měsících zájem několik celebrit, včetně Madonny či Sereny Williamsové, které za některé z nich utratily statisíce dolarů.  

Gates uvedl, že raději investuje do společností, které vytvářejí skutečné produkty, a ne do služby, jejíž "anonymita slouží k vyhýbání se daním," zdůraznil v narážce na nejznámější kryptoměnu. Poznamenal také, že lidé kupují kryptoměny a NFT bez ohledu na jejich cenu a jsou přesvědčeni, že je mohou prodávat dražší, protože "někdo je ochoten zaplatit více než já".   

Gates kritizoval kryptoměny již dříve – loni se bavil s Elonem Muskem o tom, zda je Bitcoin pro drobné investory příliš rizikový a zda těžba mincí škodí životnímu prostředí. Následně obhajoval snahy o digitální bankovnictví, jenž podpořil prostřednictvím svých filantropických nadací a které označil za "stokrát efektivnější" než kryptoměny.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best