Home  /  Bulletin  /  Bude TikTok brzy zpoplatněn?

Bude TikTok brzy zpoplatněn?

TikTok, známý zejména krátkými, několikasekundovými videi, hledá další možnosti příjmů a údajně nabídne tvůrcům paywall.
15.02.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

TikTok se údajně chystá umožnit tvůrcům vložit paywall (systém, který umožní přístup k určitému obsahu pouze za poplatek). Podle The Information bude tato nová funkce, na které se nyní pracuje, sloužit k rozšíření obchodní zóny TikToku, což je projekt vytvořený za účelem zvýšení příjmů aplikace. Portál vysvětluje, že nový paywall bude k dispozici pouze omezenému počtu tvůrců, kteří budou moci lidem, kteří budou chtít získat přístup k některému z jejich videí, účtovat cenu podle vlastního výběru. Zatím není jasné, kdo bude mít k této nové funkci přístup.

Aplikace TikTok, která v posledních letech zaznamenala exponenciální růst, již nějakou dobu hledá alternativní způsoby, jak zvýšit své příjmy, protože v posledních měsících byly zaznamenány abnormální poklesy počtu uživatelů, zejména v Americe. Spolu s potenciálním vstupem funkce paywall platforma ve skutečnosti pracuje také na zatraktivnění odměn pro tvůrce videí. Obnovením Creator Fund, (fondu, kterým aplikace odměňuje tvůrce obsahu), TikTok zvýší jeho celkovou výši o nový příspěvek, který by mohl jednotlivým tvůrcům vyplácet více, umožnit k němu přístup uživatelům s alespoň 100 000 sledujícími a více kompenzovat ty, kteří zveřejňují delší videa.

Tiktok je poměrně kontroverzní. V lednu Evropská komise pohrozila šéfovi populární videoaplikace Shou Zi Chew dalekosáhlými sankcemi, pokud jeho společnost nebude v budoucnu dodržovat evropská pravidla. Internetová platforma Tiktok, která patří čínské skupině Bytedance Group, je dlouhodobě kritizována mimo jiné za nedostatečné zabezpečení dat a nedostatečnou ochranu mladých uživatelů.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best