Home  /  Bulletin  /  Červené a hořké: těchto 6 koktejlů s Campari je pro léto jako stvořených

Červené a hořké: těchto 6 koktejlů s Campari je pro léto jako stvořených

Září váš koktejl jasně červenou barvou? Pravděpodobnost, že za to může Campari, je nesmírně vysoká. Pojďme začít léto s těmito 6 koktejly Campari.
14.07.2023
Text: Mario Mirschberger
Foto: Getty Images

Svět koktejlů by nebyl stejný bez Campari. V některých z nejznámějších světových nápojů, jmenujme alespoň Negroni, hraje tento červený hořký likér významnou hlavní roli. Campari je bezpochyby považováno za jednu z nejznámějších a nejoblíbenějších lihovin. Počínaje mezinárodním týdnem Negroni, který se točí kolem této tradiční italské značky, je Campari také sponzorem nejvýznamnějších filmových festivalů (Cannes, Benátky a Berlín). Tomuto likéru se nedá nic vytknout, a to je jen dobře. Proto jsme pro vás našli šest dokonalých koktejlů a drinků na léto, které se bez Campari rovněž neobejdou

6 nejlepších koktejlů s Campari:

  • Negroni
  • Negroni Sbagliato
  • Campari Soda
  • Americano
  • Amalfi
  • Campari Spritz

1. Negroni

Negroni je klasika, Big Boss mezi koktejly, a všichni barmani na světě ho slepě vytřepávají z rukávu. Možná je to ale také díky jeho geniálně jednoduchému způsobu přípravy. Samozřejmou hvězdou nápoje je samozřejmě Campari. A pokud chcete mít jistotu, že je nápoj opravdu dobrý, měli byste ho před pitím alespoň 20 sekund míchat.

Složení:

30 ml Campari

30 ml ginu

30 ml červeného vermutu

Příprava:

Campari, gin a vermut nalijte přímo do sklenice naplněné ledem. Několikrát zamíchejte a podávejte s pomerančovou kůrou.

2. Negroni Sbagliato

Varianta Negroni, Negroni Sbagliato, je bezpochyby drinkem roku. Koktejl se proslavil zejména v poslední době díky Emmě Zia D'Arcy. V jednom rozhovoru D'arcy odpověděla na otázku, jaký je její oblíbený drink, větou: "Negroni, Sbagliato, s proseccem. Zbytek je virální internetová historie. Dnes tento nápoj patří prakticky do každého barového menu a je lehkou a svěží alternativou klasického Negroni.

Složení:

30 ml Campari

30 ml červeného vermutu

30 ml prosecca

Příprava:

Do sklenice naplněné ledem nalijte Campari, vermut a prosecco a podávejte s pomerančovou kůrou. Množství prosecca můžete měnit podle chuti.

3. Campari Soda

Soda Campari je snad nejjednodušší nápoj na světě. V podstatě se podobá jablečnému spritzeru, jen místo jablečného džusu obsahuje Campari. Nápoj je celý o Campari, máte ochutnat celou škálu chutí tohoto hořkého likéru a zároveň nezkonzumovat příliš mnoho alkoholu najednou. Campari Soda je lehká a druhá sklenice je popravdě vždycky dobrý nápad.

Složení:

30 ml Campari

90 ml sodové vody

Příprava:

Do sklenice naplněné ledem nalijte Campari a dolijte sodovou vodou.

4. Americano

Představte si Negroni, ale místo ginu použijete vodu. Zní to hloupě? Ale je to recept na Americano, lehčí verzi Negroni s výrazně menším počtem grádů. Chuť je navzdory vynechání ginu a přidání vody dost podobná. Ideální koktejl z Campari, když chcete použít méně lihovin najednou.

Složení:

30 ml Campari

30 ml vermutu

Sodová voda

Příprava:

Do sklenice naplněné ledem nalijte Campari a vermut, dolijte sodovou vodou a podávejte s plátkem pomeranče. Pokud chcete, aby byl nápoj ještě lehčí, můžete množství sodové vody změnit.

5. Amalfi

Amalfi vám doslova zakřičí do tváře "léto". Mohlo by se považovat za variaci na spritz, ale je stejně dobré jako samostatný long drink. Campari, bitter lemon a grapefruitová šťáva vytvářejí ovocný, trpký nápoj, který nejenže vypadá jako ten nejkrásnější západ slunce u moře, ale také přesně tak chutná.

Složení:

40 ml Campari

80 ml bitter lemon

20 ml grapefruitové šťávy

Příprava:

Do sklenice naplněné ledem nalijte Campari, přidejte grapefruitovou šťávu, dolijte bitter lemon a podávejte s plátkem grapefruitu.

6. Campari Spritz

Campari Spritz je něco jako italský kulturní poklad. Dokonalá symbióza italského prosecca a milánského Campari. Puristický a jednoduchý, ale přesně tak se vytváří klasika. Campari Spritz je ideálním aperitivním nápojem, kterým byste si rádi rádi zacinkali každý letní víkend. Co vám brání?

Složení:

60 ml Campari

90 ml prosecca

30 ml sodové vody

Příprava:

Campari, Prosecco a sodovou vodu nalijte přímo do sklenice naplněné ledem a podávejte s plátkem pomeranče.

Článek vyšel v originále na Esquire.de

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best