Home  /  Bulletin  /  Chystá se Kering převzít Toma Forda?

Chystá se Kering převzít Toma Forda?

Tato zpráva odstartovala závod mezi luxusní megafirmou a Estée Lauder.
05.11.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Je to závod o převzetí impéria Toma Forda. Jestliže všechny náznaky posledních měsíců (Fordův odchod z čela CFDA, jednání s Estée Lauder, ocenění značky bankou Goldman Sachs a tak dále) ukazovaly na blížící se prodej značky založené texaským návrhářem, která se rozprostírá od módy přes kosmetiku, parfémy až po hodinky, za obrovskou sumu 3 miliard dolarů, nedávný článek WSJ  (The Wall Street Journal) obrátil karty.

Podle velmi spolehlivých zdrojů totiž skupina Kering nejenže sedí u jednacího stolu, ale je dokonce favorizovaným konkurentem. Proti Estée Lauder totiž hraje pětiprocentní pokles tržeb zaznamenaný v posledním čtvrtletí a způsobený lockdowny v Číně a také pochybnosti vyvolané tím, že Estée Lauder nikdy ve skutečnosti neřídila oděvní značku a zajímá se spíše o kosmetickou odnož Toma Forda. Mimochodem, akvizice značky by byla největší v historii Estée Lauder, ale pro společnost Kering, jejíž tržní hodnota se pohybuje kolem 60 miliard dolarů, to není žádně velké sousto.

Z čistě strategického hlediska by dohoda se společností Kering mohla poskytnout vhodnější platformu pro další rozvoj značky Ford. Brand je totiž velmi silný na straně pánských oděvů, přičemž parfémy a kosmetika zažívají velmi silný růst, a naopak kolekce dámských oděvů a doplňků se zdají být méně rozvíjené, a proto je třeba je dostat na stejnou úroveň jako zbytek značky. Kering by proto byl pro Forda ideálním partnerem, i vzhledem k tomu, že sám Tom Ford zahájil svou kariéru v 90. letech obnovením značky Gucci, která se nyní stala vlajkovou lodí flotily francouzského luxusního konglomerátu.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best