Home  /  Bulletin  /  Co všechno víme o novém iPhone 14?

Co všechno víme o novém iPhone 14?

S blížícím se koncem léta začalo odpočítávání do vánoční nákupní sezóny a Apple se chce opět zúčastnit. Za několik dní se bude konat očekávaná prezentace produktů společnosti Apple. 7. září se dozvíme, jaké nové produkty nám Cupertino ukáže.
03.09.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Apple

Všichni samozřejmě doufáme, že nás Apple překvapí nějakým převratným novým zařízením. Přijde letos? Prezentace se zaměří na iPhony a hodinky Apple Watch. Na Twitteru se hodně spekuluje o tom, co CEO společnosti Apple Tim Cook představí. 

Tohle by mohly být produkty, které Apple představí na své akci 7. září.

iPhone 14 a iPhone 14 Max

Očekává se, že společnost Apple představí nástupce loňských modelů iPhone 13 a iPhone 13 mini. Přitom se přídavek mini pravděpodobně brzy stane historií. Mini edice má uvolnit místo verzi s větší velikostí displeje. Pravděpodobně se bude jmenovat (s nepříliš kreativním názvem) iPhone 14 Max. V designu nedošlo téměř k žádným zásadním změnám. Pokud něco, tak to bude vylepšený fotoaparát a rychlejší procesor, ale to by na vzhledu sotva něco změnilo.

iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max

Stejně jako v předchozích letech je pravděpodobné, že Apple oznámí dva špičkové iPhony: iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Očekává se, že oba budou velmi podobné svým předchůdcům. Předpokládá se však, že Apple představí dvě zásadní změny displeje. Jedním z nich je změna notche, který dostane pilulkový tvar a posune se víc do středu displeje, takže obrazovka by mohla mít větší plochu. Další funkcí má být always-on displej, který zobrazuje informace, i když iPhone není odemčený nebo probuzený.

Apple Watch Series 8

Apple už nám představil watchOS 9, další velkou aktualizaci softwaru hodinek. Takže máme dobrou představu o tom, co příští hodinky Apple Watch nabídnou. Ani zde by nemělo dojít prakticky k žádným změnám v konstrukci. Pravděpodobně můžeme očekávat vylepšený displej a procesor.

Apple Watch SE

Poté, co Apple neoznámil nový model SE v roce 2021, se tak má stát letos. Nová generace SE pak bude mít pravděpodobně větší displej a převezme zakřivený design Series 7. V zájmu zachování nízké ceny se zdá, že zde bude vynechán vždy zapnutý displej a některé špičkové senzory (například  pro měření EKG a saturaci kyslíkem).

Apple Watch Pro

Nový model v nabídce je určen především pro extrémní nebo profesionální sportovce. Outdoorový model, kterému zasvěcenci Applu říkají Explorer nebo Adventure, měl být původně představen v roce 2021. Z různých neznámých důvodů - svou roli zde pravděpodobně hraje nedostatek polovodičů a dalších komponentů - se pak výrobce rozhodl pro uvedení na trh v roce 2022. S tímto modelem by společnost Apple mohla mít důmyslnější odpověď na robustnější modely od konkurence, jako je Garmin nebo Casio.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best