Home  /  Bulletin  /  Dát si hamburger, zatímco se auto nabíjí - Musk plánuje restauraci Tesla

Dát si hamburger, zatímco se auto nabíjí - Musk plánuje restauraci Tesla

Zajet si do Tesly na hamburger a mléčný koktejl? To by se brzy mohlo stát skutečností, protože nejnovější projekt Elona Muska v Los Angeles právě získal stavební povolení.
08.09.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Tesla

Od nového loga a jména Twitteru až po možné stěhování do Alp: Elon Musk nás neustále překvapuje neobvyklými nápady. Jeho nejnovější vtípek: Tesla drive-in včetně americké jídelny ve stylu 50. let v Los Angeles. Tento plán pravděpodobně vyjde, protože Tesla údajně právě získala povolení k jeho výstavbě.

Už nějakou dobu je známo, že Musk koketuje s vlastní restaurací. Již v roce 2018 tuto myšlenku představil veřejnosti na sociální síti X, dříve Twitter, se slovy: "Umístím oldschoolovou drive-in restauraci včetně jízdy na kolečkových bruslích a rockové hudby na místo Superchargeru Tesla v Los Angeles".

Jeho plán nabyl konkrétní podoby v dubnu 2021, kdy oznámil výstavbu nové velké nabíjecí stanice Supercharger pro vozy Tesla v Santa Monice. A dodal, že doufá, že tam otevře svůj diner ve stylu 50. let, doplněný o 100 nejlepších filmů.

Projekt byl zahájen

Po více než dvou letech by se měl jeho sen stát skutečností. Podle kalifornské mediální společnosti "Teslarati" nyní Tesla obdržela od losangeleského odboru stavebnictví a bezpečnosti souhlas s výstavbou restaurace a kina Supercharger v západním Hollywoodu.

Konkrétně má komplex zahrnovat 32 stanic Supercharger, různé restaurace, střešní terasu a dvě filmová plátna a je plánován na bulváru Santa Monica 7001. Je však nepravděpodobné, že by se řidiči Tesly zdrželi po celý filmový večer: Superchargerům stačí pouhých 15 minut k tomu, aby vozidlu přidaly 275 kilometrů dojezdu.

Takto by komplex Tesla mohl vypadat

Zatím není známo, jak bude restaurace Tesla vyhlížet. Na jednom z investorských dnů společnosti se však údajně podařilo nahlédnout do projektu. A architektonická firma Howard Models také vytvořila několik vizualizací, jak by futuristický projekt mohl vypadat.

Zatím není známo, kdy budoucí restaurace Tesla otevře své dveře, nebo spíše vchody - ale Elon Musk to jistě oznámí, až přijde čas.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best