Home  /  Bulletin  /  Dubaj dostane svůj vlastní Měsíc

Dubaj dostane svůj vlastní Měsíc

Kanadská architektonická firma chce v Dubaji postavit hotel ve tvaru Měsíce. Mimo jiné v něm má vzniknout „autentická lunární kolonie“.
11.09.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: World Moon Resorts Inc.

Dubaj plánuje něco velkolepého: kanadská architektonická firma Moon World Resorts Inc. zde chce postavit rezort ve tvaru měsíce. Budova bude vysoká 224 metrů a má být dokončena za čtyři roky. Nebude to však levná záležitost: projekt bude stát neuvěřitelných pět miliard dolarů.

Po dokončení bude hotel disponovat mimo jiné wellness centrem, hotelovým obchodním a výzkumným centrem. Skica na účtu společnosti na Instagramu ukazují také noční klub. Kromě toho je zde falešný povrch Měsíce, na kterém má být vybudována „autentická měsíční kolonie“. Vesmírná turistika by se tak podle architektonické firmy měla stát dostupnou pro více lidí. Společnost plánuje podobné projekty v Las Vegas a na dalších dvou místech.

Kromě budoucích „vesmírných turistů“ bude v letovisku také prostor pro skutečné vesmírné organizace a jejich astronauty. Navíc bude k dispozici 300 vilek Sky Villas, což jsou soukromé rezidence, které si bude možné koupit. Majitelé těchto nemovitostí se automaticky stanou členy exkluzivního soukromého klubu.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best