Home  /  Bulletin  /  Dubaj ruší 30 % daň na alkohol

Dubaj ruší 30 % daň na alkohol

V roce 2023 budou nápoje v Dubaji mnohem levnější. Zrušení vysoké daně z alkoholu by mělo zvýšit atraktivitu této destinace, jak potvrzují odborníci na cestování.
18.01.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Zatímco mnoho lidí v tuzemsku začíná nový rok bez alkoholu a odhodlává se k tzv. "Dry January", Dubaj vstoupila do nového roku opačně: emirát s okamžitou platností zrušil 30 procentní daň, která byla dříve uvalena na alkohol. Pokud letos plánujete dovolenou v Dubaji, můžete se těšit na levnější nápoje.

Ačkoli vláda zrušení zvláštní daně zatím oficiálně nepotvrdila, místní média o něm již informovala. Dva velcí maloobchodní prodejci v SAE, African+Eastern a Mercantile & Maritime, rovněž již na svých sociálních sítích změnu oznámili.

Novela, která vstoupila v platnost v neděli, bude prozatím platit jeden rok. Bude zrušena 30procentní daň z alkoholu i licenční poplatek pro cizince žijící v Dubaji. Zůstane pouze pětiprocentní daň z přidané hodnoty.

Dubaj chce zůstat průkopníkem cestovního ruchu

Dubaj se v posledních letech stala jednou z nejoblíbenějších prázdninových destinací a stále je na vzestupu. Také specialisté na cestování předpokládají, že tento trend bude pokračovat i v roce 2023.

Dubaj chce po zrušení daně z alkoholu zaujmout ještě atraktivnější pozici z hlediska cestovního ruchu. Emirát se snaží tímto způsobem udržet konkurenceschopnost vedlejších turistických nákladů v porovnání s ostatními prázdninovými destinacemi.

Na rozdíl od ostatních okolních zemí Dubaj umožňuje liberálnější životní styl. Tím se pouštní metropole liší od svého konkurenta Saúdské Arábie, která v současnosti investuje miliardy do nových projektů, jako je výstavba jednoho z největších letišť na světě nebo zrcadlového města "The Line", aby se v budoucnu mohla více zaměřit na cestovní ruch.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best