Home  /  Bulletin  /  eBay zakázal prodej halloweenských kostýmů Jeffreyho Dahmera

eBay zakázal prodej halloweenských kostýmů Jeffreyho Dahmera

Dahmer-core se opravdu nekoná. Mluvčí společnosti tento krok odůvodnil tím, že prodej porušuje zásady týkající se násilí a násilných zločinů.
26.10.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Netflix

Letos celou platformu Netflix držel nad vodou seriál Ryana Murphyho Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera - tento seriál se těší obrovské popularitě a opět zvýšil zájem o slavného sériového vraha. Společenská fascinace kanibalem z Milwaukee vyvolala jistou kontroverzi vzhledem k tomu, že jeho zločiny nejsou fikcí, ale skutečnou tragickou událostí. 

Zejména ve Spojených státech se někteří lidé rozhodli převléknout se za tohoto sériového vraha na Halloween - což řada uživatelů na sociálních sítích považuje za nechutné. Mezi společnostmi, které na tento typ zaujetí reagovaly, je i eBay, který zakázal prodej a odstranil ze své platformy všechny halloweenské doplňky a kostýmy spojené s Jeffreym Dahmerem.

Odstranění je odůvodněno zásadami společnosti eBay týkajícími se násilí a násilných trestných činů, podle kterých „nejsou povoleny nabídky, které propagují nebo oslavují násilí nebo násilné činy nebo jsou spojeny s osobami, které jsou známé pácháním násilných činů“. 

V současné době je eBay první velkou e-commerce platformou, která zakázala prodej předmětů souvisejících se sériovým vrahem, které se k dnešnímu dni objevují na Amazonu a Etsy, například v podobě sad blonďatých paruk, brýlí a plastových nožů nebo v podobě vězeňských kombinéz se jmenovkou.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best