Home  /  Bulletin  /  Elon Musk chce propustit polovinu zaměstnanců Twitteru

Elon Musk chce propustit polovinu zaměstnanců Twitteru

Od té doby, co Elon Musk převzal Twitter, nezůstal v této firmě krátkých textových zpráv kámen na kameni. Multimiliardář totiž věří, že se obejde bez poloviny zaměstnanců.
04.11.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Manažerské patro už šéf Twitteru Elon Musk vyčistil, nyní železným koštětem zametá i ostatní patra. Podle médií chce Musk vyhodit polovinu zaměstnanců. Konkrétně přijde o práci 3700 ze 7500 zaměstnanců Twitteru. V průběhu přebírání vedení se dokonce hovořilo o tom, že bude muset odejít 75 % zaměstnanců.

Dotčené osoby se špatnou zprávu dozvědí dnes v pátek. Musk potřebuje urychleně snížit provozní náklady, protože podle jeho názoru zaplatil za převzetí příliš mnoho peněz. Kupní cena 54,20 USD za akcii, která byla dohodnuta v dubnu, od té doby však její cena prudce klesla. Multimiliardář proto chtěl od dohody několikrát odstoupit, ale nakonec byl společností Twitter donucen dohodnutou cenu zaplatit.

Všichni se musí vrátit do kanceláře

Od chvíle, kdy se Musk stal hlavním mužem Twitteru, se pracovní klima výrazně zhoršilo. U vybraných projektů musí zaměstnanci někdy pracovat i dvanáct hodin denně - každý den v týdnu. Víkendy nebo pátky? Ani náhodou! Týdenní pracovní doba činí 84 hodin. Odpočinek? Volný čas? Rodinný život? Ne s Elonem Muskem! Pro nového majitele Twitteru je výkon na prvním místě. Tlak na zaměstnance je obrovský. Někteří se už neodvažují jít domů. Mnozí zaměstnanci prý o víkendu spali v kanceláři. Mimo jiné ze strachu z propuštění.

Musk chce výsledky. Dnes, hned! Termíny jsou napjaté a lze je dodržet pouze při mamutích směnách. Každý, kdo miliardáře zklame, dostane padáka. V současné době se proto pracuje velmi usilovně.

A to není všechno. Až dosud platila ve Twitteru liberální politika home office: kdo chtěl, mohl pracovat z domova. Nyní je tomu konec, od pondělí budou muset všichni zaměstnanci opět pracovat v kanceláři - pokud ještě vůbec mají práci.

Před Muskovým převzetím se objevily zvěsti o drastickém snižování počtu pracovních míst ve společnosti Twitter, přičemž se hovořilo až o propuštění tří čtvrtin zaměstnanců. Investor všechny tyto zvěsti vždy popíral. Nyní se však zdá, že Musk své plány na snížení nákladů skutečně realizuje.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best