Home  /  Bulletin  /  Elon Musk chce zrušit funkci blokování na X

Elon Musk chce zrušit funkci blokování na X

Americký miliardář oznamuje svůj další opatření vůči službě X, dříve Twitter. Zda mu to projde, je však zatím otázkou.
22.08.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: X (Twitter)

Platforma X, dříve známá jako Twitter, plánuje v budoucnu zrušit možnost blokování jiných profilů. Elon Musk to v pátek oznámil v příspěvku na své platformě. „Nedává to smysl,“ napsal šéf platformy. Poté, co Musk koupil Twitter za 44 miliard dolarů, pracuje na přepracování této platformy sociálních médií. Na síti již omezil různá bezpečnostní opatření. Blokování X účtů pro přímé zprávy, takzvané DM, má sice zůstat zachováno, ale tato funkce má být jako funkce zrušena. Ztlumení nežádoucích účtů má být rovněž nadále možné.

Co platilo doposud

Až dosud mohli uživatelé pomocí této ochranné funkce zabránit jiným účtům, aby je kontaktovaly, sledovaly nebo zobrazovaly jejich veřejné příspěvky na X. Ztlumené účty mezitím mohou nadále sledovat, reagovat na příspěvky a sdílet je. Zda Elonu Muskovi tato novinka projde, není jasné. Funkce blokování je považována za nezbytnou podmínku pro to, aby se mohla objevit v obchodech s aplikacemi Apple a Google, jak na to generálního ředitele v reakci na jeho oznámení upozornili uživatelé X.

První kritika nových plánů na sebe nenechala dlouho čekat a přišla v sobotu. Památník Osvětim upozornil, že na svém profilu pravidelně blokuje autory antisemitských komentářů a popírače holocaustu. Když jsou jejich účty nahlášeny, zůstane to často bez výsledku, zdůraznil památník v X. Tomu lze zabránit pomocí funkce blokování. Funkce blokování tak může chránit památku obětí nacistického koncentračního tábora.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best