Home  /  Bulletin  /  Elon Musk po šokujících výrocích o Hitlerovi zablokoval Kanyeho Westa na Twitteru

Elon Musk po šokujících výrocích o Hitlerovi zablokoval Kanyeho Westa na Twitteru

Americký rapper Kanye West, který se zdiskreditoval svými antisemitskými výroky, opět vyvolal pobouření. Jeho účet na Twitteru je nyní opět zablokován.
07.12.2022
Text: Alex Mayer
Foto: AFP

Twitter v pátek pozastavil účet rappera Kanyeho Westa poté, co hudebník zveřejnil obrázek Davidovy hvězdy propletené s hákovým křížem. Westův účet byl pozastaven kvůli "podněcování k násilí", vysvětlil CEO Twitteru Elon Musk.

Již dříve Kanye West vzbudil pobouření svými obdivnými výroky o Hitlerovi a nacistech. "Mám rád Hitlera" a "miluji nacisty", řekl před několika dny v rozhovoru se známým ultrapravicovým konspiračním teoretikem Alexem Jonesem. Krátce po tomto vystoupení oznámila pravicová internetová síť Parler, že její plánovaný prodej společnosti West byl zrušen.

"Na Hitlerovi vidím i dobré věci," řekl hudebník a módní návrhář, který si změnil jméno na Ye a během rozhovoru si zcela zakryl obličej černou maskou. "Tenhle chlapík (...) vynalezl dálnice a mikrofon, který jsem používal jako hudebník," dodal pětačtyřicetiletý muž, který byl v minulosti zdiskreditován za antisemitské výroky. "Nemůžete nahlas říct, že ten člověk někdy udělal něco dobrého, a já už se s tím nehodlám smířit."

Zákaz již v říjnu

Když byl rapper v říjnu vykázán z Instagramu za antisemitský příspěvek, poprvé po téměř dvou letech se objevil na Twitteru. "Vítej zpátky na Twitteru, příteli," pozdravil ho Musk na Twitteru. Jen o den později byl West za antisemitský výrok vykázán i z Twitteru.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best