Home  /  Bulletin  /  Elon Musk předvedl prototyp humanoidního robota

Elon Musk předvedl prototyp humanoidního robota

Výrobce elektromobilů Tesla předvedl prototyp humanoidního robota. Stroj s nezakrytými mechanickými klouby a kabely udělal několik kroků na pódiu a zamával publiku na akci, která se konala v noci na sobotu.
02.10.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Elon Musk nyní vyrábí roboty. Šéf společnosti Elon Musk uvedl, že Tesla si robota s názvem Optimus cení na 20 000 dolarů. Prototyp se pohyboval mnohem neohrabaněji než například známější humanoidní roboti od společnosti Boston Dynamics, kteří umí běhat, tančit a skákat.

Musk však vidí výhodu robota Tesla v tom, že může využívat technologii asistenčního systému Autopilot, který používají elektromobily společnosti, a rozpoznávat tak své okolí.

V kostýmu robota se skrýval člověk

Technologický miliardář vyjádřil přesvědčení, že roboti mohou zajistit budoucnost plnou hojnosti a zbavenou chudoby. Musk již v minulosti předpověděl, že projekt robotů by se časem mohl stát důležitějším než výroba automobilů Tesla.

Při oznámení nového produktu Optimus před rokem Tesla ještě oblékla člověka do kostýmu robota, což tehdy vyvolalo posměch.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best