Home  /  Bulletin  /  Elon Musk se stěhuje do Alp - a takhle bláznivý bude jeho dům

Elon Musk se stěhuje do Alp - a takhle bláznivý bude jeho dům

Nejprve Elon Musk otřásl internetem novým logem Twitteru, pak jeho architekt prozradil, jak bude vypadat dům tohoto superbohatého muže, který právě plánuje v Alpách.
31.07.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Elon Musk se zamiloval. Při lyžování. V jihotyrolských Alpách. Co děláte, když jste superbohatí a nevíte, co s tolika penězi? Samozřejmě zapustit kořeny. To je to, co podnikatel zřejmě právě dělá ve Svatém Kassiánu. O to, aby nové sídlo podnikateli vyhovovalo, se postaralo renomované architektonické studio BlueArch. A BlueArch nyní odhaluje první detaily projektu.

Ledová komora místo kouzla horské chaty

Architekt Alessandro Costanza z Bolzana založil studio společně se svým partnerem Albertem Montesim. V rozhovoru pro místní italské noviny "Corriere del Trentino" Costanza vypráví o své vizi: "Zdálo se mi o tom v noci: je to krunýř želvy s rozvíjejícími se úrovněmi - dvěma podzemními a třemi nadzemními." Celkem bude mít 800 metrů čtverečních. Podle architekta zde bude místo pro 15 ložnic, 15 koupelen a prostorný obývací pokoj. Součástí bude také wellness zóna včetně fitness studia. Pompézní, ale současně nespektakulární, jak se alespoň zatím zdá. Ale logicky to nebude všechno: "Chlazení zajišťuje kryokomora. Chladí se kapalným dusíkem až na -100 stupňů Celsia." A co se týče chladicího systému, ten je v tomto případě zcela vyhovující. Pak je tu šatna zapuštěná do podlahy a vznášející se bazén ze skla. Není to tedy úplně typická švýcarská chata.

Bazén s výhledem

Mimochodem, infinity bazén z betonu a skla nabízí nejen skvělý výhled na pozemek o rozloze 4000 metrů čtverečních, na kterém se vila nachází. V 30 metrů dlouhém volně stojícím bazénu může Musk dělat svá tempa také s výhledem na terén pod bazénem; přední část je totiž celá prosklená. A je vyhřívaný - Musk se může dostatečně ochladit ve své studené komoře.

Kdy se má stěhování uskutečnit?

Architekti uvádějí, že po nějaké době rádiového ticha Muskův makléř potvrdil, že zájem stále existuje. Nyní, když byl původní pozemek prodán, má studio pro Muska vyhlédnutý nový, ještě diskrétnější prostor. Kdy a zda vůbec zde zakladatel Tesly zahájí svůj stavební projekt, však zatím zůstává otevřené.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best