Home  /  Bulletin  /  Falešná německá dědička Anna Delvey je na svobodě

Falešná německá dědička Anna Delvey je na svobodě

Anna Sorokin známá i pod jménem Anna Delvey se proslavila jako falešná dědička, která dokázala oklamat banky, hotely i newyorskou smetánku a obrat je o miliony dolarů. Představovala se totiž jako dědička, jejíž otec jí odkázal miliony. Příběh ženy, na jehož motivy byl natočen seriál na Netflixu s názvem Inventing Anna (Neskutečná Anna), má však ještě pokračování. V pátek 7. října byla po letech propuštěna z vazby Imigračního a celního úřadu USA, jak napsal web New York Times.
16.10.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Podvodnice a výtvarná umělkyně Anna „Delvey“ Sorokin byla po letech propuštěna ze zadržení imigračního úřadu a přestěhovala se do bytu v pátém patře v East Village, jak informoval deník New York Times. Zůstane v něm v domácím vězení, pokud bude dodržovat soudní příkaz, který jí mimo jiné ukládá zdržet se používání sociálních sítí.

Její advokát již dříve potvrdil její propuštění listu Daily Beast, který uvedl, že její „proslulost jí vlastně pomohla dostat se z vězení“, protože jí znemožnila šanci na to utéct ze země. „Bude muset dodržovat podmínky propuštění uložené jak Komisí pro podmíněné propuštění státu New York, tak imigračními úřady, což jí v kombinaci s jejím statusem veřejné osoby obzvláště ztíží možnost vyhnout se případnému dopadení,“ rozhodl ve středu americký imigrační soudce Charles Conroy. Dodal, že Sorokin „Také prokázala zájem o legální zaměstnání ve Spojených státech, což je úsilí, které rozhodně nezůstane bez velké kritiky ze strany veřejnosti.“

Jak napsala agentura Bloomberg, Anna musí zůstat v domácím vězení s 24hodinovým elektronickým dohledem a nesmí také na sociální sítě. „Rozhodnutí soudu propustit Annu Sorokin nás nesmírně těší. Soudce správně uznal, že Anna není pro společnost nebezpečná,“ uvedl v prohlášení její právník Duncan Levin. Také zmínil, že před propuštěním musela složit kauci ve výši 10 000 dolarů, ale celkově se cítí „nadšená, že se dostává na svobodu, aby se mohla soustředit na odvolání proti svému neprávoplatnému odsouzení“.

V červnu Sorokin pro NBC uvedla, že se „snaží odklonit od této nálepky podvodnické persony“ a rozhodla se, že podnikání v NFT by mohlo být dobrým způsobem, jak toho dosáhnout. Loni na jaře také oznámila svůj záměr založit právnickou firmu, ačkoli nemá licenci k výkonu právnické praxe. Sorokin byla propuštěna v pátek 7. října a zůstane v 24 hodinové vazbě, protože její imigrační řízení stále pokračuje.

Právník podvodnici během jednoho dne po oznámení, že bude propuštěna, sehnal malý byt v East Village na Manhattanu. Místo rozhodně nepatří k chudinským čtvrtím. Anna Sorokin následně poskytla rozhovor New York Times, kde popsala, jak se cítí a jaké jsou její plány do budoucna. „Mám toho hodně. Pracuji na svém vlastním podcastu s různými hosty. Ale ještě to není zformované. A pak je tu má kniha. Ráda bych také něco udělala s reformou trestního soudnictví, abych trochu upozornila na boje jiných dívek,“ nechala se slyšet. Za práva k natočení jejího životního příběhu Inventing Anna dostala od Netflixu 320 tisíc dolarů, ovšem část byla použita na úhradu škod, které způsobila.

Přestože byla Anna propuštěna, bude nadále pod intenzivním dohledem představitelů Imigračního a celního úřadu. „Pod tlakem podávám lepší výkon. Je tolik lidí, kteří se nemohou dočkat, až mě uvidí dělat něco bláznivého nebo nezákonného, co mě dostane zpět do vězení. Nechci jim dát to potěšení,“ uvedla.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best