Home  /  Bulletin  /  Hodinky Patek Philippe jsou špičkově řemeslně zpracované. Podle těchto detailů můžete rozeznat padělky od pravých

Hodinky Patek Philippe jsou špičkově řemeslně zpracované. Podle těchto detailů můžete rozeznat padělky od pravých

Hodinky Patek Philippe jsou mistrovským řemeslným dílem vyrobeným z těch nejlepších materiálů.
30.05.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Patek Philippe PR

S více než 180 lety zkušeností nastavila společnost Patek Philippe laťku vysoké horlogerie poměrně vysoko. Vzhledem k jejich extrémně limitované výrobě spolu s vysokou poptávkou a hodnotou jsou hodinky na mnoha wishlistech. To však zároveň s sebou přínáší mnoho padělků, na které nezkušení kupci snadno naletí. Prozradíme vám, na jaké detaily si dát pozor, abyste nenosili padělek Patek Philippe.

Jak poznat, zda jsou hodinky Patek Philippe pravé, nebo padělané?

Kopie jsou bohužel stále lepší a lepší a je stále obtížnější rozlišit pravé hodinky od padělku. V předchozím článku jsme si vysvětlili, jak poznat padělané hodinky Rolex, nyní se zaměříme na hodinky Patek Philippe, abychom vám pomohli nenaletět na padělky Nautilus, Aquanaut a Complications. Uvědomte si, že čím je model Patek populárnější, tím více padělků existuje. Hodinky Patek Philippe jsou dodnes synonymem pro inovace, přesnost, kvalitní měření času a řemeslné zpracování.

Takto by měly vypadat pravé hodinky Patek Philippe

Pravé hodinky Patek Philippe poznáte podle těchto detailů

Čím se hodinky Calatrava nebo Nautilus liší od ostatních luxusních hodinek? Proč jsou hodinky Patek Philippe tak drahé? Vše vysvětluje jedno slovo: řemeslné zpracování. A jak už to tak bývá, ďábel se skrývá v detailu.

Cena

Hodinky Patek Philippe jsou vyráběny prvotřídními řemeslníky z nejlepších materiálů. Jejich hodinky nemají sebemenší chybu v designu, montáži ani povrchové úpravě. To vše vyžaduje čas. Čas znamená nízký počet vyrobených kusů. Nízký počet vyrobených kusů a vysoká poptávka znamenají, že hodinky Patek - nové i použité - stojí hodně. Pokud někdy zahlédnete hodinky Patek Philippe Aquanaut 5176A ve výprodeji, počítejte s pětimístnou částkou v eurech. Nový klenot stojí přes 23 000 eur. Takže použitý je nemožné sehnat za méně než 10 000 eur. Jistě, hledáte výhodnou nabídku, ale nic si nenalhávejte. Je tak snadné ověřit si cenu na internetu. Pokud narazíte na směšnou cenu, hodinky jsou buď padělané, nebo poškozené. Stejně po takových hodinkách netoužíte.

Ciferník

Ciferník je vizitkou hodinek Patek Philippe a může hodně prozradit o pravosti hodinek. Ciferník má určitou výraznost a svůj účel. Každá výroba trvá přibližně čtyři až šest měsíců, celkem 50 až 200 samostatných operací, a po každém kroku se ciferník čistí v ultrazvukové lázni. Většina padělků hodinek Patek Philippe nebere ohled na proporce ani na estetickou vyváženost. Velmi často se padělek Patek Phillippe snaží vyplnit negativní prostor na číselníku. Znaky jsou přitom u pravých hodinek rozmístěny rovnoměrně. Všechny moderní hodinky Patek Philippe používají safírová sklíčka a strukturovaný vzor, který se na cifernících často vyskytuje, se nazývá guilloche. Na gilošovaném ciferníku je jemný ornamentální vzor několika propletených a překrývajících se liniových kreseb. Ten je vyrytý nebo vyleptaný laserem a nikdy není vyražený. Tyto linie jsou bezchybné.

Sériové číslo

Žádné sériové číslo, žádný pravý Patek Philippe. Hodinky by měly mít na zadní straně pouzdra několik značek ryzosti kovu. Původní ražbu je obtížné zkopírovat, zejména proto, že hodinky nošené desítky let mohou vykazovat známky opotřebení. Proto je bezvadná a čistá zadní strana starších hodinek skutečně důvodem ke skepsi.

Diamanty a materiál

Patek Philippe používá pouze ručně vybírané diamanty nejvyšší kvality. Všechny kameny na hodinkách patří do kategorie D nebo G a mají dokonalou čistotu. Jakékoli zhoršení kvality by mohlo být známkou padělku. Člověk však musí být s diamanty obeznámen, aby to dokázal rozpoznat. Pouhým okem to lze jen stěží. Vezměte je tedy ke klenotníkovi. Totéž platí pro materiály. Pravý Patek Philippe je vyroben z nerezové oceli, platiny nebo 18karátového zlata. To se projeví na hmotnosti.

Doklady a balení

Pravé hodinky se nezřídka prodávají bez originálního obalu a dokladů, takže absence těchto věcí nemusí hned znamenat, že hodinky jsou padělané. Pokud byste chtěli hodinky Patek Philippe prodat sami, nezapomeňte, že můžete požadovat mnohem vyšší cenu, pokud můžete přiložit obal a doklady.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best