Home  /  Bulletin  /  Hongkong rozdává 500 000 letenek

Hongkong rozdává 500 000 letenek

Máte chuť na výlet do Asie? Hongkong rozdává 500 000 letenek, a to i turistům z Česka.
06.03.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Getty Images

Už jste přemýšleli, kde byste chtěli strávit letní dovolenou? Co třeba Hongkong? Sedmimilionová čínská metropole je jedním z posledních míst, která se po pandemii korony znovu otevřela turistickému ruchu. Aby ji Hongkong znovu nastartoval, láká nyní návštěvníky na velmi speciální akci. Od března 2023 bude v rámci kampaně "Hello Hong Kong" vylosováno 500 000 letenek. Šanci mají i turisté z Česka. Prozradíme vám, jak můžete získat vytouženou letenku do Hongkongu - a to dokonce zdarma.

Hongkong rozdává letenky: tady je návod, jak je získat

Hongkongský úřad pro cestovní ruch pracoval na této kampani více než dva roky a pouze čekal na povolení otevřít hranice a umožnit turistům navštívit subtropické město, jehož název v překladu znamená "voňavý přístav". Od 2. února tento čas opět nadešel a nejvyšší představitel John Lee Ka-chiu povolil návštěvníkům vstup do Hongkongu.

Balíček letecké pomoci se nyní stane pro turisty bezplatnou letenkou do Hongkongu

Hongkongské letecké společnosti také bojovaly o udržení se nad vodou. Nijak se nelišily například od ČSA. Letištní úřad jménem města loni v říjnu nakoupil 500 000 letenek, aby aerolinkám pomohl. Nákup (a další pomoc) měl zajistit, aby letecké společnosti zůstaly během pandemie solventní. Tyto letenky jsou nyní rozdávány obyvatelům Hongkongu a turistům z celého světa. Hongkong přitom sáhl hluboko do kapsy. Letenky stály město 255 milionů dolarů a prospěly třem domácím leteckým společnostem, Cathay Pacific, HK Express a Hong Kong Airlines.

Vzhůru do Hongkongu: zde je návod, jak získat letenku zdarma

Během několika příštích týdnů budou moci zájemci o návštěvu Hongkongu zadat svá jména do loterie o letenky na stránce mezinárodního letiště na portálu World of Winners. Letos v létě bude obyvatelům Hongkongu rozdáno 80 000 letenek. Loterie o letenky bude navíc probíhat postupně po třech skupinách.

Skupina 1: Od 1. března do dubna pro turisty z jihovýchodní Asie.

Skupina 2: od dubna do května pro turisty z pevninské Číny.

Skupina 3: Od května pro turisty ze všech ostatních zemí.

Před pandemií navštěvovalo Hongkong v průměru 56 milionů turistů - více než sedminásobek počtu jeho obyvatel. V roce 2022 se tento počet snížil na přibližně 100 000. Město dělá hodně pro to, aby se tato čísla opět zvýšila.

Hongkong láká na poukazy do restaurací a hotelů

Hongkong je jedním z nejdražších měst na světě a jen přijet do tohoto přístavního města nestačí. Člověk se přece musí někde ubytovat a chce se také najíst. Je také potřeba uklidnit kritiky, kteří Hongkongu a vlastně i pevninské Číně vyčítají, že se příliš dlouho drží zero covid policy, zatímco města jako Singapur, Japonsko a Tchaj-wan už dávno opatření zmírnila. Město proto plánuje speciální nabídky a vouchery, aby nalákalo hosty zpět do mezinárodního finančního centra a uspělo v regionální konkurenci s dalšími oblíbenými destinacemi. Od února se bude na městských turistických informačních přepážkách rozdávat více než milion poukázek, z nichž každá bude mít hodnotu přibližně 12 dolarů a bude nabízet slevy na jídlo, nápoje, dopravu, hotely, obchody a atrakce. V průběhu roku 2023 je naplánováno více než 250 akcí a festivalů. Očekává se, že Hongkong nabídne pobídky i zde.

Maska a očkování jsou v Hongkongu povinné

I když chtějí přivítat co nejvíce lidí, stále platí některá přísná pravidla. Podle internetových stránek hongkongské vlády musí mít očkování všichni lidé, kteří nejsou občany Hongkongu a jsou starší 12 let. Povinné je také nošení roušek ve veřejné dopravě a ve vnitřních i venkovních veřejných prostorách. Jinými slovy: Každý, kdo se chce volně pohybovat na ulici, si musí nasadit masku.

Ti, kteří se tím nenechají odradit, budou moci brzy požádat o letenku na stránce mezinárodního letiště World of Winners. Zatím není uvedeno žádné datum, kdy bude tato možnost k dispozici, pouze to, že byste se měli pravidelně informovat.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best