Home  /  Bulletin  /  I Musk si již připouští, že X může selhat

I Musk si již připouští, že X může selhat

Po dalším technickém problému s aplikací Musk přiznává, že je připraven na nejhorší.
24.08.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Zdá se, že Elon Musk se ve svém projektu X, aplikaci dříve známé jako Twitter, kterou podnikatel v posledních týdnech přejmenoval, dostal do bodu, z něhož už není návratu. V návaznosti na technický problém, který se na platformě vyskytl během uplynulého víkendu, chybu, která smazala veškerý mediální obsah sdílený před prosincem 2014, Musk napsal: "Smutnou pravdou je, že v současné době neexistují žádné velké sociální sítě. Možná se nám to nepodaří, jak mnozí předpovídali, ale budeme se snažit, aby existovala alespoň jedna." V komentářích k závadě, která zřejmě přiměla majitele aplikace rezignovat na brzký úspěch, několik uživatelů poukázalo na to, že závada nemusí být ničím jiným než pouhým trikem, jak ušetřit data na úložišti.

Mezi smazanými fotografiemi vyniká slavné selfie z předávání Oscarů v roce 2014, které sdílela moderátorka Ellen DeGeneres a které se okamžitě stalo nejretušovanějším příspěvkem v historii s více než 2 miliony sdílení. Po víkendové závadě byla fotografie, na níž jsou zachyceni nejslavnější herci posledního desetiletí - například Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Meryl Streepová, Julia Robertsová a Brad Pitt -, znovu na X přidána. Podle serveru The Verge nebyla závada "aktem vandalismu", který by inicioval Musk, aby ušetřil na úložném prostoru, ale problémem, který lze přičíst změně provedené v roce 2016, kdy byla přidána funkce "vylepšeného obohacení URL".

Od doby, kdy Musk před rokem získal tuto sociální platformu, se X pomalu a vytrvale propadá. Podnikatel propustil tisíce zaměstnanců Twitteru a poté zažaloval Zuckerbergovu novou aplikaci Threads za to, že je nabral. X zaznamenal drastický pokles investorů, jen za poslední měsíc vykázal 50% ztrátu obratu a podle Wall Street Journal je společnost již několik měsíců zavalena žalobami a nezaplacenými účty v hodnotě přes 14 milionů dolarů. Nastal pro Muska a jeho X skutečně konec? Zatímco svět stojí a sleduje, co se s aplikací stane, podnikatel plánuje svůj souboj tváří v tvář se Zuckerbergem.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best