Home  /  Bulletin  /  Jak bude vypadat herní zpracování kultovní Duny?

Jak bude vypadat herní zpracování kultovní Duny?

Hra Dune: Awakening byla oznámena na veletrhu Gamescom 2022. První snímky slibují velkolepou podívanou - včetně písečných červů.
07.09.2022
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Funcom

Když je film v kině úspěšný, obvykle netrvá dlouho a vzniknou další díly. Duna zazářila v kinech v roce 2021 a pokračování bylo oznámeno na listopad 2023. Fanoušci Duny a her však možná nebudou muset čekat tak dlouho, protože na nedávno skončeném veletrhu Gamescom 2022 představila společnost Funcom hru Dune: Awakening. Soudě podle prvních obrázků by hra o přežití mohla být skutečně výjimečná.

Oficiální upoutávka na hru Dune: Awakening


Trailer nám dává představu o tom, co nás čeká. Odjíždíme do pouště Arrasi. Hlavní snahou je přežít, což není tváří v tvář obřím písečným červům tak snadné. Podle společnosti Funcom je Dune: Awakening hra o přežití a MMO (Massively Multiplayer Online Role-Playing) v otevřeném světě. Hráči se musí prosadit ve velmi nepřátelském prostředí a přežít tváří v tvář mnoha hrozbám. O moc totiž může usilovat jen ten, kdo přežije.

Na stránce hry ve službě Steam se dozvíte, že bude možné prolézat ruiny dávno zapomenutých biotestovacích stanic, prohledávat vraky zřícených vesmírných lodí a procházet zaprášenými chodbami opuštěných Sietch. Fanoušci Duny samozřejmě dobře vědí, že Sietche jsou domovem Fremenů. „Nesmím se bát. Strach zabíjí vědomí. Strach vede k naprosté zkáze. Postavím se tomu čelem. Pronikne do mě úplně. A až ode mne odejde, nic po ní nezbude. Nic než já.“ Tato litanie proti strachu ze ságy Pouštní planeta Franka Herberta by měla být hráči do data uvedení hry vstřebána.

Beta verze videohry Dune: Awakening bude brzy k dispozici

Trailer je na informace bohužel velmi skoupý. Je známo pouze to, že důležitou roli bude hrát koření, voda a budování základny. Stručně řečeno: fanoušci se teprve dozvědí, co přesně se z projektu stane, ale trocha atmosféry Duny se nám už teď rýsuje. Včetně písečných červů. Ti nejnetrpělivější se již nyní mohou zaregistrovat do bety verze hry, která bude brzy k dispozici.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best