Home  /  Bulletin  /  Jak rozpoznat pravé hodinky Rolex od padělků?

Jak rozpoznat pravé hodinky Rolex od padělků?

Existuje mnoho falešných Rolexek, ale několik detailů je prozrazuje.
01.04.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Rolex

Pro mnohé se staly poznávacím znamením. Pro jiné je to sběratelská vášeň. Pro všechny jsou hodinky Rolex výjimečným kouskem, který mohou hrdě nosit na zápěstí. Luxusní hodinky Rolex nikdy neztratily svou přitažlivost. Ani pro zákazníky, ale ani pro padělatele. Protože na každé pravé hodinky Rolex připadá celá řada padělků. Přitom padělky jsou tak kvalitní, že je lze jen stěží rozeznat od originálů. Člověk by si to mohl myslet! Pokud víte, na jaké detaily si dát pozor, padělané hodinky vás neoklamou.

Každý, kdo si chce splnit svůj sen vlastnit hodinky Rolex, by měl znát tyto znaky originálu

Každý, kdo na příslušných platformách hledá hodinky Rolex, je bombardován spoustou nabídek. Prvním ukazatelem, že zde něco nemůže být v pořádku, je cena. Ale to vědí i padělatelé. Společnosti jako Rolex a další už léta proti padělkům zakročují, a přesto se stále stává, že lidé na falešné nabídky naletí. S trochou znalostí o tom, na jaké detaily si dát pozor, je snadnější rozpoznat padělané luxusní hodinky.

Ďábel se skrývá v detailech: Tohle jsou znaky skutečné značky Rolex

Balení

 • Vše začíná u obalu. Každé hodinky Rolex jsou dodávány v elegantní a kvalitní krabičce, která má drahocenný klenot chránit. Z krabičky poznáte mnohé, protože už jen samotná krabička je bez vady. Špatné zpracování, zbytky lepidla nebo nezačištěné hrany v originále nenajdete. Pokud máte takovou krabičku před sebou, okamžitě ji zase zavřete.

Zadní strana

 • Zadní strana je stejně důležitá jako číselník. Vidíte na něm korunku Rolex nebo rytinu? Pak zůstaňte prozatím skeptičtí. Ve většině případů jsou zadní strany hodinek Rolex prázdné a bez rytin. Výjimkou jsou samozřejmě osobní rytiny nebo různé speciální modely.

Skleněná zadní strana

 • Na originální hodinky Rolex se skleněnou zadní stranou pravděpodobně nenarazíte, pokud nemáte přístup k neuvěřitelně exkluzivní sbírce. Protože ve skutečnosti nic takového jako hodinky Rolex se skleněnou zadní stranou neexistuje. Existuje několik starších modelů v kolekci Cellini, ale na volném trhu můžete spatřit jen padělek.

Hologramová nálepka

 • Od roku 2007 jsou pravé hodinky Rolex označeny 3D hologramovou nálepkou se zlatou korunkou Rolex nad referenčním číslem. U modelů vyrobených před rokem 2002 však korunka ještě nebyla součástí hologramu.

Ciferník

 • Nelze to dostatečně zdůraznit, ale pravé hodinky Rolex jsou dokonalé. Ve všech ohledech: od korunky až po nejmenší písmenko. Písmena na číselníku jsou tím, co většina padělků postrádá, zdaleka nejsou tak přesná. Nápomocné může být porovnání obrázků s modely na webových stránkách společnosti Rolex. Korunka na 12. hodině na okraji hodinek je také dokonale zarovnaná, což se podaří málokteré kopii.

Minutová ručička

 • Pokud jde o minutovou ručičku, obecná odpověď není možná. Různé modely se liší. Některé jsou silnější a jiné modely mají delší minutovou ručičku. I zde je důležité podívat se na obrázky.

Luminiscenční látka

 • Některé hodinky Rolex jsou potaženy vysoce kvalitním luminiscenčním materiálem, díky kterému je čitelnost hodinek hračkou. Modely jako Rolex Day-Date se bez něj obejdou. Svícení je jasné a zřetelné. V originále nenajdete mléčné, zakalené nebo tlumené světlo. Nepravidelnosti by vás měly přimět k zamyšlení. Mějte však na paměti, že i na použitém modelu se mohou projevit známky stáří.

Datum

 • Zvláštností originálních hodinek Rolex je lupa s datem, která je ideálně umístěna na třech hodinách a má faktor zvětšení 2,5. V případě, že se jedná o originální hodinky Rolex, je třeba se podívat na datumovku. Většina padělků se spokojí s hodnotou 1,5. Číslice na ukazateli data musí vyplňovat celou plochu. To lze vidět dobrýma očima nebo pod lupou.

Sériové číslo

 • Žádné sériové číslo, žádné hodinky Rolex. U starších modelů je umístěno na boku pouzdra mezi oušky na dvanácté hodině. Od roku 2007 je vyryto na vnitřní straně hodinek na šesté hodině. Padělek se obvykle ani neobtěžuje ho mít.

Povrchová úprava

 • Na pravých hodinkách Rolex se můžete podívat, jak se odrážejí ve vysoce leštěných plochách. Jsou bezchybné. Standard kvality, kterému se padělky málokdy vyrovnají. Věnujte pozornost náramku a zapínání. Pokud se objeví jakákoli nesrovnalost, hodinky raději opět odložte.

Funkce

 • Vzhled hodinek Rolex je jedna věc, ale jak dobře fungují? Nastavení času a data je rychlý test, a pokud dochází k trhání nebo problémům, nemáte v ruce pravé rolexky. Horší padělky mají druhý ukazatel času, který ani není funkční. Dobrý padělek bude mít bohužel provedená vylepšení.

Vnitřek

 • Tady to začíná být složité a musíte se v tom vyznat. Málokterý prodejce bude souhlasit s otevřením hodinek. V případě originálu to může rychle vést k problémům se zárukou.

Munichwristbusters odhalují padělky celebrit

Rozpoznání falešných hodinek Rolex: Too good, to be true?

Hodinky Rolex jsou drahé. I za většinu padělků musíte něco zaplatit. Na koupi použitých rolexek není vůbec nic špatného. A i ti největší profesionálové byli okradeni. Ale pokud se chystáte za ně utratit peníze, můžete minimalizovat riziko, že se necháte nachytat na padělky luxusních hodinek. Pokud je nabídka příliš dobrá na to, aby byla skutečná, nejspíš půjde o podvod. Vyplatí se zajít do specializovaného obchodu, mnoho špičkových klenotnictví nabízí i použité hodinky, které jsou zkontrolované, vyčištěné a prodávané se zárukou.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best