Home  /  Bulletin  /  Jak si užít sex i během vlny veder

Jak si užít sex i během vlny veder

Při teplotě kolem 30 stupňů se v posteli snadno zadýcháte. Díky těmto tipům zůstanete v pohodě i během té nejžhavější akce.
10.07.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Je dusno, pot kape z horního rtu a ani v noci se nijak neochlazuje. Vlna veder má Česko pevně v hrsti, takže nechcete dělat nic, co by vás ještě více zpotilo.

Když teplota stoupá, je těžké myslet na zbytečný pohyb a intimní fyzický kontakt. Zkoušíte teď Kámasútru? Velmi neochotně. Aby se z intimních chvilek nestala povinnost, přinášíme pět tipů pro sex v létě.

Ideální místo

Jistě, sex by měl být žhavý. Ale pokud se potíte už před prvním dotykem, není to zrovna nejlepší výchozí situace. I když je postel obecně nejútulnější, v tropických teplotách se můžete mezi polštáři a přikrývkami rychle nepříjemně zahřát. Lepší alternativou může být volba chladnějšího místa: zda na studené kachličkové podlaze, nebo na jídelním stole, záleží jen na vás. Můžete si také dát vlažnou sprchu, která je osvěžující více než studená voda, protože chladný šok způsobí, že vaše tělo produkuje ještě více tepla. Pokud se přece jen rozhodnete pro postel, vyhoďte přikrývky a zvolte lněné povlečení. Tato tkanina má totiž ochlazující účinek.

Ideální pozice

Abyste se při sexu v létě příliš nepotili, vyhněte se polohám, které způsobují přílišné tření, jako je například misionářská poloha. Není také dobré provozovat sex příliš rychle, protože to může vést k problémům s krevním oběhem. Proto je lepší nepospíchat, vyhýbat se krkolomným polohám a vyzkoušet pozice, při kterých nedochází k velkému kontaktu s tělem - například polohu na pejska, spoon poloha na boku nebo polohu na koníčka. Pokud se vám pot přece jen vylije ze všech pórů, pomůže vám jedině větrák, krátké přestávky a pořádné pití vody.

Správné načasování

Máte rádi sex ráno nebo před spaním? Top. Vzduch je nejpříjemnější v těchto časech, přesněji mezi 23. a 5. hodinou ranní. Naopak tête-à-tête v pozdním odpoledni není příliš dobrý nápad. Tehdy je podle předpovědi u nás v létě nejtepleji.

Sólo sex à deux

Proč se prostě sami nepřivést k vyvrcholení? Váš sexuální partner sedí nebo leží naproti vám a dělá totéž. Zbytečné pohyby a intimní tělesný kontakt jsou tím sice passé, ale intimní sounáležitost vzniká i nadále.

Cool kick

Obecně platí, že těžká večeře vás unaví, zpomalí a nemusí nutně zvýšit vaše libido. Nejinak je tomu i během horkých tropických nocí. Místo pizzy a těstovin proto vyzkoušejte meloun, okurku a rajčata, protože tyto potraviny vás ochladí zevnitř. Pálivé koření, jako je chilli, zázvor a kajenský pepř, také pomáhá přirozeně ochlazovat. Ačkoli si mnoho lidí spojuje pálení v ústech s pocitem horka, právě to je zodpovědné za to, že se na kůži objevují malé krůpěje potu. Evaporační ochlazování, které se pak rozvine, ochlazuje - a připravuje vás na horké hodiny. Pokud toužíte po dodatečném povzbuzení, jednoduše přidejte do předehry několik kostek ledu.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best