Home  /  Bulletin  /  James Cameron prodává obrovské sídlo včetně přistávací plochy pro vrtulníky

James Cameron prodává obrovské sídlo včetně přistávací plochy pro vrtulníky

"Režisér filmu Avatar James Cameron se loučí se svou luxusní vilou v Kalifornii. Nemovitost má najít nového majitele za 33 milionů dolarů.
30.07.2023
Text: Alex Mayer
Foto: ekaestates.com

Pokud se chcete cítit jako král nebo královna světa, máte šanci: kultovní režisér James Cameron, známý díky trhákům jako Titanic (1997), Avatar (2009) a jeho pokračování Avatar: The Way of Water (2022), prodává svůj obrovský majetek v kalifornském okrese Santa Barbara - za 33 milionů dolarů.

Pozemek o rozloze 413 000 metrů čtverečních je součástí uzavřené komunity Hollister Ranch, která zahrnuje ranč pro chov dobytka a různé nemovitosti. Nachází se na pobřeží Gaviota, což je obzvláště malebný úsek pobřeží západně od města Santa Barbara.

20 let ve vlastnictví manželů Cameronových

"Tato nemovitost je korunovačním klenotem Hollister Ranch s impozantním pozemkem, rozmanitými budovami a exkluzivním sousedstvím," říká Emily Kellenbergerová ze společnosti Village Properties, která nemovitost prodává, pro The Wall Street Journal: "Kupující, kteří hledají jakousi oázu na kalifornském pobřeží, ji zde najdou."

Od konce 90. let 20. století vlastní nemovitost James Cameron a jeho manželka Suzy Amis Cameronová. Koupili ji za pouhých 4,3 milionu dolarů a během svého působení ji rozsáhle zrekonstruovali a rozšířili.

Výhled na moře a ubytování pro hosty

Hlavní dům na pozemku má 743 metrů čtverečních obytné plochy, která je rozdělena mezi pět ložnic a sedm koupelen. Mezi renovace, které Cameronovi v domě provedli, patří například podlaha - ta je vyrobena z přírodního druhu horniny Rocky Mountain Quartzite. Tato podlaha se nachází v obývacím pokoji, jídelně a kuchyni.

Nejluxusnějším místem ke spaní je hlavní ložnice v patře, která zaujme i výhledem na moře. Kromě toho se v domě nacházejí pracovny, domácí kino a posilovna. Pokud by vám to stále nestačilo, můžete se rozvalit také v domě pro hosty o rozloze 185 m2.

Stodola, bio zahrada, přistávací plocha pro vrtulník

Na pozemku se však nacházejí i další budovy, včetně stodoly o rozloze 2200 metrů čtverečních - i když název stodola jen stěží vystihuje tuto obrovskou stavbu. K dispozici je také další kuchyň, obývací pokoj a ložnice. Sportovní nadšenci si mohou odpálit pár míčků na tenisovém kurtu v areálu nebo si zaplavat v bazénu ve stylu laguny - a poté relaxovat v přilehlém wellness centru.

Kdo chce být zcela soběstačný, má možnost: na vlastní ekologické zahradě lze pěstovat různé druhy ovoce a zeleniny, k dispozici jsou také solární a větrné elektrárny a dvě studny na zalévání rostlin a pitnou vodu.

Pozemky na Novém Zélandu a v Kanadě

Proč se ale manželé Cameronovi chtějí této vysněné nemovitosti vůbec zbavit? Podle listu Wall Street Journal prodávají proto, že jsou "příliš roztahovační" - kromě této nemovitosti vlastní také 20 km2 na Novém Zélandu a neuvěřitelných 40 km2 v kanadské provincii Saskatchewan.

Tam manželé šlechtí hybridní rostliny. Kromě toho mají nemovitosti v Los Angeles, v Austinu v Texasu a v Crested Butte v Coloradu.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best