Home  /  Bulletin  /  Jasný signál podle Y/Project
Glenn Martens Y/Project

Jasný signál podle Y/Project

Titul o nejvirálnější módní doplněk pánských kolekcí na sezónu jaro 2023 s přehledem vyhrává vztyčený prostředníček Glenna Martense.
29.06.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Y/Project

Když Glenn Martens na Instagramu před několika týdny teasoval svou nejnovější kolekci pro Y/Project s naprosto skandálním doplňkem, obří náušnicí se vztyčeným prostředníčkem, okamžitě jsem věděl, že nás v Paříži čeká jedna velká show.

Martens samozřejmě má očekávání splnil do puntíku. Jeho Y/Project nikdy nebyl pro slabé povahy, ale spring/summer 23 kolekce francouzské značky je obzvlášť odvážná.

Y/Project

Kovové náušnice posloužily jako oficiální upoutávka na přehlídku, která zahrnovala daleko experimentálnější kousky: crop topy s nápisem „Rude Baby“, saka s trojrozměrným potiskem tromby l’oleil z aktuální spolupráce s Janem Paulem Gaultierem, obří výšivky Eiffelovy věže a „plovoucí“ šaty, zavěšené na neviditelné konstrukci z drátů. 

„Snažíme se naše klienty vyzvat k tomu, aby si s trendy pohráli a vnímali módu jako zábavu,“ řekl Martens novinářům v backstagi. Náušnice označil za zlomyslnou ironii, odrážející současný zeitgeist.

Y/Project
EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best