Home  /  Bulletin  /  Kanibalismus, násilí a spousta peněz: House of Hammer

Kanibalismus, násilí a spousta peněz: House of Hammer

Herec Armie Hammer, který byl na začátku roku 2021 obviněn ze sexuálního zneužívání a kanibalismu, je hlavním tématem připravované třídílné dokumentární série House of Hammer, která se zabývá tajemnou historií jeho dysfunkční rodiny.
22.08.2022
Text: Jakub Pástor
Foto: Getty Images

Problémy Armieho Hammera (Dej mi své jméno, Smrt na Nilu) poprvé začaly v létě 2020, kdy jeho manželka Elizabeth Chambers na Instagramu oznámila, že se po deseti letech manželství rozvádějí. Rozchod se zpočátku zdál být přátelský, ale v lednu 2021 se na veřejnost dostaly první zprávy o zneužívání, když jistá žena s anonymním účtem na Instagramu prohlásila, že s hercem Call Me By Your Name prožila několikaletý vztah, v němž byla vystavena případu znásilnění a několika násilným sadomasochistickým činům.  

V roce 2021 následně unikly textové zprávy a přímé vzkazy od několika žen na sociálních sítích, které tvrdily, že od herce dostávaly znepokojivé zprávy, jež podrobně popisovaly jeho touhu pít krev a v jedné zprávě o sobě prohlašoval, že je "stoprocentní kanibal". Herec se následně v květnu 2021 přihlásil na odvykací kúru kvůli problémům s návykovými látkami a sexem poté, co ho čtyřiadvacetiletá žena obvinila ze znásilnění a ublížení na zdraví, což důrazně popírá.

V doku-sérii se objeví dvě Hammerovy oběti – bývalá přítelkyně Courtney Vucekovich a umělkyně Julia Morrison, které se podělí o znepokojivé texty a zprávy, které jim údajně posílal na sociálních sítích a v nichž údajně popisuje detailní sexuální fetiše a touhu jíst jejich maso. Kromě toho, že se dokument pouští do podrobností o Hammerových touhách a vztazích s těmito ženami, dostává se také do dávné historie skandálů Hammerových. Prostřednictvím bohatého archivu a rozhovorů s pamětníky a rodinnými příslušníky vycházejí na světlo temná a zvrácená tajemství této rodiny.   

Na dokumentu se podílela i Hammerova teta Casey Hammer, která prohlásila, že ji informace o jejím synovci, které vypluly na povrch, nešokovaly. „Pokud věříte na uzavírání dohod s ďáblem, Hammerovi jsou na vrcholu totemu,“ říká v upoutávce.   

Kontroverze kolem Armieho Hammera však není jediná, která tuto pozoruhodnou rodinu trápí. V roce 1920 byl hercův prapradědeček Julius Hammer odsouzen za zabití prvního stupně poté, co ho porota shledala vinným, když zemřela manželka ruského diplomata, které provedl potrat. V roce 1955 Julian Hammer, syn Armanda Hammera, zabil ve svém domě v Los Angeles muže kvůli dluhu z hazardu, ale tvrdil, že se bránil a obvinění bylo zrušeno.  

„Obvinění ze znásilnění a zneužívání, která byla v posledních letech vznesena proti Armie Hammerovi, jsou jen špičkou ledovce, pokud jde o rodinu Hammerových," řekl Jason Sarlanis, prezident společnosti Discovery pro kriminální a investigativní obsah, lineární vysílání a streamování. „V House of Hammer jsme svědky skutečně znepokojivých detailů a zlověstných tajemství, která peníze a moc nemohly skrývat věčně. Tento dokument poskytuje důležitou platformu pro neuvěřitelně odvážné ženy, které se přihlásily, aby se podělily o své příběhy, a my doufáme, že jejich odvaha inspiruje ostatní k pokračování smysluplných rozhovorů o zneužívání v naší společnosti.“  

Ačkoliv Hammer nařčení označil za „zlomyslné a falešné online útoky“, byl po těchto obviněních vyhozen z řady prestižních projektů – včetně Shotgun Wedding s Jennifer Lopez a broadwayské hry The Minutes. Odstoupil také od své agentury WME.  

Herec údajně odešel z Los Angeles a žije na Kajmanských ostrovech po boku své  manželky a jejich dvou dětí – sedmileté Harper a pětiletého Forda - což vedlo ke zvěstem, že je na mizině a nabízí turistům pronájmy, aby si vydělal na živobytí. Strávil také šest měsíců v rehabilitačním centru na Floridě, které údajně zaplatil herec Robert Downey Jr.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best