Home  /  Bulletin  /  Kanye West si najal advokátku Johnnyho Deppa

Kanye West si najal advokátku Johnnyho Deppa

Americký rapper se v posledních týdnech nesčetněkrát dostal na titulní stránky novin. Aby mohl lépe chránit sebe a své zájmy, najal si West prominentní advokátku Camille Vasquez.
24.10.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

O Kanye Westovi se v současnosti mluví téměř denně: Poté, co vzbudil rozruch provokativním tričkem s nápisem „White Lives Matter“ a na sociálních sítích pravidelně diskreditoval svou bývalou manželku Kim Kardashian, to údajně přehnal s rasistickými a xenofobními výroky.

V důsledku toho mu platforma Instagram vedená šéfem metafirmy Markem Zuckerbergem odebrala základní práva pro zveřejňování příspěvků - a byl mu také zakázán přístup na Twitter. To ale není všechno: minulý týden oznámilo pravicově konzervativní fórum sociálních médií Parler, že West plánuje letos převzít společnost.

Nyní, když luxusní módní značka Balenciaga rovněž oznámila, že ukončí spolupráci s rapperem, Američan požádal o prominentní právní podporu. Camille Vasquez bude v budoucnu zastupovat Westovy ekonomické zájmy, jak uvádí internetový časopis TMZ.

Jméno Vasquez zná mnoho lidí od doby, kdy proběhl veřejný soudní proces mezi Johnnym Deppem a Amber Heard. Kaliforňanka v polovině letošního roku úspěšně zastupovala hollywoodskou hvězdu v soudním sporu proti jeho bývalé manželce - zdá se, že tento úspěch na Kanyeho Westa zapůsobil.

Obhajoba v soudním sporu s Floydem?

Zatím není jasné, v jakých konkrétních případech bude Vasquez Westa zastupovat - je dost možné, že půjde o vypovězení smluv s luxusními značkami, jako je Balenciaga. Podle německého listu Tagesschau se chystá ukončení spolupráce s gigantem v oblasti sportovního zboží Adidas.

Je rovněž možné, že právnička má co do činění se žalobou rodiny George Floyda (1973-2020) - Američan byl zavražděn při policejním zatýkání v Minneapolisu v USA. Jeho smrt vyvolala celosvětové protestní hnutí. Kanye West mezitím nedávno prohlásil, že Floyd nebyl udušen, ale zemřel na následky užívání drog.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best