Home  /  Bulletin  /  Kanye West tajně představil novou kolekci Yeezy

Kanye West tajně představil novou kolekci Yeezy

Ačkoli je Kanye West oficiálně mimo hledáček mainstreamu, neznamená to, že by jeho neúnavný tvůrčí talent náhle ustal: jeho tvorba pokračuje, kontroverznější a úspornější než kdykoli předtím.
05.05.2023
Text: Josef Šlaich

Podle zpráv z Highsnobiety a četných příspěvků z účtů fanoušků na Instagramu chicagský rapper 1. května v Los Angeles tajně představil YEEZY SEASON 10. Šlo o nenápadnou akci, která sotva odhalila oblečení a místo toho se zaměřovala na performance. V centru pozornosti byla skupina modelů s oholenou hlavou, oblečených v jednoduchých bílých tričkách a černých kalhotách, což je odkaz na velmi známou píseň Black Skinhead, která nicméně po nedávných pronacistických výrocích rappera vzbuzuje oprávněné obavy.

Ye začal tajně pracovat na desáté sezóně Yeezy koncem dubna a na poslední chvíli ve skladu v Los Angeles uspořádal casting pro modely. Přehlídka se konala v nejmenovaném obchodě v západním Hollywoodu s nevýraznou výzdobou (kromě svíček) a spartánským ozvučením ležícím na podlaze. Pozvánka na Yeezy Season 10, zveřejněná na fanouškovských stránkách Ye (například Dondasplace na Instagramu nebo Donda Times na Twitteru), nezmiňovala název akce, ale jako název uváděla pouze YZY FREE, takže není jasné, zda se jednalo o skutečnou přehlídku Yeezy Season 10, nebo jen o upoutávku v podobě krátkého představení.

Možná se jednalo o teaser, protože ačkoli SEASON 9 vyvolala mezinárodní mediální ohlas, představovala strukturované oděvy, spoustu vzhledů a originálních designů, na rozdíl od minimalistických uniforem, které se před několika dny objevily na pódiu. Bude od nynějška Ye odkázán na tento druh podivných pop-up akcí obklopených pouze několika fanoušky? Bez tiskových zpráv, mainstreamového zpravodajství a širší publicity? Uvidíme.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best