Home  /  Bulletin  /  Kauza Adidas Adilette: co na to říká Ye?
Kanye West Adidas Yeezy

Kauza Adidas Adilette: co na to říká Ye?

Kultovní model slides Adidas Adilette přichází na léto v nové podobě, která až nápadně připomíná Yeezy slides.
28.06.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Můžete je milovat nebo nenávidět, ale pantofle Adidas Adilette si zasloužene vydobily pozici na svýsluní současné street style scény. Už dávno se nenosí jen na pláž nebo k bazénu, ale dostaly se až do běžného života a influenceři na sociálních stítích je kombinují prakticky se vším. Tento rok navíc dostávají novou podobu.

Značka Adidas má v posledních týdnech pěkně napilno: ve spolupráci s Gucci představila tenisky Gazelle a na přehlídce Balenciaga propůjčil Adidas francouzské luxusní značce své tři pruhy pro model tenisek Triple S. Nyní nás Adidas překvapuje vlastní vizí klasických sandálů Adilette, jež na první pohled působí jako výsledek spolupráce se světovými designéry.

Adidas Adilette

Nový design pantoflí velmi připomíná model Yeezy "Slide Pure", který navrhl Ye. V příspěvku na Instagramu, který po pár hodinách smazal, rapper obvinil CEO Adidasu z kopírování jeho modelů a označil je za “FAKE YEEZY!”. 

Posuďte sami. Silueta a výběr barev (zemité tóny od zelené po béžovou) se velmi podobají pantoflím Yeezy. Mají však jinou strukturu, která připomíná topografickou mapu. Na boku sandálů je logo Adidas a slogan "The brand with the three stripes".

Adidas YEEZY
EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best