Home  /  Bulletin  /  Kdesi uprostřed ničeho

Kdesi uprostřed ničeho

Tato ubytování na samotě jsou daleko od davů a městského hluku.
26.12.2022
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Unsplash

Jsou chvíle, kdy si přejete jediné: klid a pohodu. A to hodně, prosím. To je možné pouze tehdy, když jste obklopeni co nejmenším počtem lidí. Aby to fungovalo, musíte se na několik dní rozloučit s civilizací. Nejlépe to jde v hotelech, které jsou daleko od davů lidí. To však neznamená, že se musíte obejít bez pohodlí a komfortu. Přesto byste si měli přibalit několik dobrých knih pro případ, že vás v těchto odlehlých hotelech dostihne nuda.

Bez davů a hluku města - to jsou nejodlehlejší hotely na světě

Dostat se do těchto hotelů již není tak snadné. Ale cíl cesty stojí za to.

1. Skleněný dům 72 Hour Cabins

Kdo sedí ve skleněném domě, ať si udělá pohodlí. Nikde jinde to není lepší než v 72hodinových chatách v západním Švédsku. Všechny skleněné domy zapadají do okolní přírody a nacházejí se v blízkosti vodních ploch. Nenajdete zde elektřinu ani mnoho vymožeností, ale ani je nebudete potřebovat. Zábava není zrovna levná. Cena jedné noci začíná na 320 eurech.

2. Chata ve Finsku

Finsko je známé svými útulnými domky a spoustou klidu a pohody. Útulné chaty Hawkhill mají vše, co si od dokonalé chaty přejete. Daleko od jakéhokoli shonu v lese u malého finského jezera Kaitlampi. Jak se na ubytování ve Finsku sluší, v každé chatě je sauna a krb. Chaty jsou skvělým místem pro dovolenou i v létě. Z mola můžete skočit přímo do jezera, rybařit nebo se projet na kánoi. Domy jsou postaveny z udržitelných materiálů, používaná elektřina je bez emisí CO2, vytápění je centrální a zapíná se pouze podle potřeby. Všechny šampony a čisticí prostředky používané v domech jsou veganské a udržitelné. Stravování je možné si objednat a jídla pocházejí od místních výrobců. Chatky Hawkhill Nature jsou k dispozici od 290 eur za dvě noci a čtyři osoby.

3. Hotel na stromě ve Švédsku

Ubytování v Treehotelu, který je vzdálený dobrou hodinu letu ze Stockholmu, musíte hledat složitě. Designové chaty zcela splývají s přírodou. Některé jsou dokonce zrcadlové. Panoramatickými okny můžete pozorovat okolní svět. Zpestřením jsou procházky po okolí nebo jízda se psím spřežením. Cena pokoje začíná na 600 eurech, a proto se již jedná o určitou investici do sebe sama.

4. Tierra Atacama, Chile

Samota nemusí vždy znamenat velmi vzdálený (a chladný) sever. Velmi zvláštním hotelem, který zcela splyne s okolím, je Tierra Atacama v Chile, který se nachází asi dvě hodiny letu severovýchodně od Santiaga. Uprostřed pouště Atacama, obklopené vším možným od gejzírů přes solné pláně, nádherné skalní útvary a horké prameny, můžete dokonce vidět plameňáky. Fanoušci outdoorových aktivit si zde přijdou na své. Nabízí se jízda na koni po písečných dunách, turistika po vulkánech, jízda na kole nebo pozorování hvězd. Stejně dobře se ale lenoší i v přilehlých termálních lázních. Chcete-li mít nejlepší výhled, rezervujte si pokoj "Oriente", který má celou stěnu oken a soukromou terasu s výhledem na sopku Licancabur. Uvnitř tohoto vulkánu se nachází nejvýše položené jezero na světě.

5 Song Saa, Kambodža

Když Rory a Melita Hunterovi v roce 2006 poprvé objevili ostrov Song Saa, byl tento soukromý ostrov pod hromadou odpadků a sutin. Manželé však viděli potenciál ostrova a chtěli také pomoci životnímu prostředí, a tak založili první mořskou rezervaci v Kambodži. Díky jejich pomoci se korálový útes viditelně zotavil. Na tento krásný ostrov se dostanete 45 minut jízdy rychlým člunem z jihozápadního pobřeží Kambodže. Ve 24 dřevěných vilách se odráží filozofie manželského páru o udržitelném rozvoji a jejich součástí je naplavené dřevo, nalezené předměty, kameny a místní umělecká díla.

6. Fogo Island Inn, Kanada

Ostrov se jmenuje stejně jako hotel - Fogo Island Inn a nachází se v kanadském Newfoundlandu. Byl postaven na skalnatém výběžku a je z něj působivý výhled na oceán. V zimě se skalnatou a drsnou krajinou potulují karibu a lišky. V létě se vám odmění pozorováním buřňáků, mořských ptáků a proplouvajících velryb. 29 hotelových apartmánů je postaveno tak, jako by se vznášely nad vodou. Zaručen je nerušený výhled na šplouchající vlny a jasnou oblohu.

7. COMO Uma Punakha, Bhútán

Bhútánské království je jedním z nejodlehlejších míst na světě. Během pandemie byly hranice zcela uzavřeny. Země není na mnoha cestovních seznamech, mimo jiné proto, že není typickým turistickým cílem. Ale pro lidi, kteří chtějí něco speciálního, je to to pravé. Hotel COMO Uma Punakha má pouze devět pokojů a dvě vily - všechny s nádherným výhledem na Himaláje. Hotel se nachází na kopci obklopeném rýžovými poli. Samotný hotel má vše, co si od luxusního hotelu můžete přát.

8. White Desert Whichaway Camp, Antarktis

Pokud si chcete být jisti, že nepotkáte téměř žádné lidi, pak máte v Antarktidě dobrou šanci. Kemp Whichaway v Antarktidě je dostupný pouze soukromým charterovým letem a má kapacitu pouze 12 osob. Pobyt v něm je jedinečným zážitkem. Vesmírné kapsle nabízejí vysokou úroveň luxusu - o jídlo se stará i špičkový šéfkuchař.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best