Home  /  Bulletin  /  Kdo se stane prvním dolarovým bilionářem světa?
Elon Musk

Kdo se stane prvním dolarovým bilionářem světa?

Podle posledních zpráv by se Elon Musk, zakladatel a generální ředitel společností Tesla a Space X, který je považován za jednoho z nejbohatších mužů světa, mohl stát prvním bilionárěm na světě, a to již v roce 2024.
25.06.2022
Text: Jakub Pástor
Foto: Getty images

Ačkoliv Musk mnohokrát prohlásil, že ho hmotné statky nezajímají a na důkaz toho prodal téměř všechen svůj osobní majetek, nová studie společnosti Tipalti Approve naznačuje, že by se mohl stát prvním člověkem, který kdy nashromáždil majetek v hodnotě 1 bilionu dolarů.

Softwarová společnost Tipalti Approve předpověděla, že Muskův už tak masivní majetek překročí hranici 1 bilionu dolarů, a to na základě porovnání jeho současného čistého jmění, které činí 263 miliard dolarů – s meziročním růstem jeho příjmů od roku 2017. 

Podle údajů Světové banky se Muskovo čisté jmění v současnosti přibližně rovná celému HDP České republiky. Pokud by se mu však podařilo dosáhnout hranice 1 bilionu dolarů, jeho majetek by již překonal HDP Nizozemska. A vzhledem k tomu, že současné globální HDP má podle Světové banky hodnotu 84,75 bilionu dolarů, každý, kdo by dosáhl statutu bilionáře, by měl podle údajů serveru MRT.com čistý majetek, který by z něho představoval 1,17 %.

Mezi další významné potenciální bilionáře patří největší akcionář Reliance Industries Mukesh Ambani (2029), generální ředitel společnosti Amazon Jeff Bezos (2030), spoluzakladatel společnosti Google Larry Page (2032), majitel L.A. Clippers a bývalý generální ředitel společnosti Microsoft Steve Balmer (2032), generální ředitel společnosti Facebook Mark Zuckerberg (2034), generální ředitel společnosti Oracle Larry Ellison (2036) a spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates (2044).   

Zpráva také uvádí, že 21 z 30 nejbohatších lidí planety má reálnou šanci stát se někdy během svého života bilionáři.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best