Home  /  Bulletin  /  Kdy se dočkáme Cybertrucku?

Kdy se dočkáme Cybertrucku?

Několikrát odkládaný futuristicky vyhlížející elektromobil se začne vyrábět později, než bylo původně v plánu. Zvýší se také jeho prodejní cena.
07.08.2022
Text: Jakub Pástor

Zákazníci, kteří si brousí zuby na Cybertruck, jenž byl poprvé ohlášen v roce 2019, si budou muset na vysněný vůz počkat další rok - a to není jediné zklamání. Vozy Cybertruck budou nakonec stát více než původně slibovaných 40 tisíc dolarů.  

„Nerad sděluji špatné zprávy,“ řekl Musk překvapenému davu na setkání akcionářů Tesly týden poté, co oznámil, že "specifikace a ceny dlouho očekávaného vozu budou jiné než 39 900 dolarů, které sliboval před třemi lety.

Pick-up vůz Tesla je od začátku předmětem fascinace i posměchu, ačkoliv se jeho cena měla pohybovat na 39 900 dolarech. To však bylo v roce 2019, kdy byl Cybertruck poprvé ohlášen, a jak se nedávno vyjádřil generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk, od té doby se hodně změnilo.  

„Myslím, že se taková inflace, jakou vidíme nedala předpokládat,“ řekl Musk. „Ale už dnes mohu prohlásit, že to bude skvělý produkt.“  

CEO Tesly uvedl, že Cybertruck se dostane do výroby v polovině příštího roku. Původně měla výroba začít koncem roku 2021. V srpnu 2021 však společnost oznámila odklad na rok 2022 a později na rok 2023.  

Jednou z nezodpovězených otázek je předběžný počet rezervací, které Tesla v současné době eviduje. Poslední uvedené číslo - 650 tisic - pochází z června 2020, ale předpokládá se, že v posledním roce tohle číslo vzrostlo až na 1,5 milionu rezervací.

Musk však přišel i s dobrou zprávou a oznámil, že společnost začne instalovat výrobní zařízení během několika příštích měsíců. Výroba bude podle něj zahájena v polovině roku 2023.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best