Home  /  Bulletin  /  LVMH začne na noc zhasínat světla ve svých obchodech

LVMH začne na noc zhasínat světla ve svých obchodech

Francouzský koncern představil svůj plán na snížení spotřeby energie.
18.09.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: LVMH

V reakci na hrozící energetickou krizi v Evropě včera skupina LVMH oznámila svůj Plán snižování spotřeby energie, který sníží spotřebu elektřiny o 10 % ve všech obchodech a kancelářích skupiny. Butiky Louis Vuitton, Dior, Celine, Givenchy a Kenzo, stejně jako prodejny Sephora, zhasnou všechna světla mezi 22. hodinou večerní a 7. hodinou ranní, zatímco v administrativních kancelářích se bude zhasínat ve 21 hodin. Skupina také sníží v zimě vytápění o jeden stupeň a příští léto omezí používání klimatizace.

„Přestože naše skupina spotřebovává velmi málo energie, jsme si vědomi toho, že naše rozhodnutí mohou být viditelná a mít dopad na ostatní. Tento plán energetické účinnosti představuje bezprecedentní úsilí, které, jak doufáme, bude mít pozitivní dopad v celém odvětví i mimo něj,“ řekl Antoine Arnault. „Dnes jednáme velmi konkrétně, abychom reagovali na bezprecedentní energetickou krizi, které čelíme.“

Oznámení plánu úspor energie navazuje na výzvu francouzského prezidenta Emmanuela Macrona z 5. září, ve které hovořil o potřebě "energetické střízlivosti" a požadoval snížení spotřeby energie ve Francii o 10 %.  Kromě snižování spotřeby elektřiny, které začne ve Francii a poté se rozšíří i do zbytku světa, zahájí LVMH také osvětovou kampaň pro zaměstnance, která bude nabádat k vypínání nadbytečných světel a obrazovek a používání dalších elektronických zařízení. 

Jednotlivé značky ve skupině si mohou stanovit další cíle, jako například Moët Hennessy, který si klade za cíl snížit spotřebu do roku 2023 celosvětově o 15 %. Jak vysvětluje WWD, společnost v současné době spotřebovává ve Francii tolik megawattů, že by to stačilo na zásobování města Dijon elektřinou po dobu jednoho roku, kterou získává z udržitelných zdrojů. 

Celosvětově tvoří obnovitelné zdroje energie 39 procent a plán udržitelnosti Life 360, který prosazuje Antoine Arnault, si klade za cíl dosáhnout do roku 2026 100 procent obnovitelné nebo nízkouhlíkové energie. „Tento plán energetické účinnosti je v souladu s naší dlouhodobou vizí: ochrana životního prostředí není jen povinnost, ale imperativ. Nemůžeme si dovolit luxus čekání,“ dodal Arnault.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best