Home  /  Bulletin  /  Musk: Twitter smaže neaktivní účty

Musk: Twitter smaže neaktivní účty

Majitel Twitteru Elon Musk oznámil, že tato služba krátkých zpráv bude ve velkém mazat účty, které již několik let nejsou vůbec aktivní. To by mělo mít dopad i na počet sledujících.
10.05.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Není zcela jasné, co Elon Musk myslí pod pojmem "neaktivní", ale šéf Twitteru chce některé účty zrušit. Alespoň ty, které jsou již několik let neaktivní. To bude mít nepříjemné důsledky i pro velké účty, varuje Musk. Twitter chce podle šéfa společnosti Elona Muska mazat účty, které se delší dobu nepoužívají. "Budeme mazat účty, které byly několik let neaktivní, takže jim pravděpodobně ubude sledujících," uvedl Musk ve své službě krátkých zpráv.

Musk koupil Twitter loni v říjnu za 44 miliard dolarů (dnes asi 40 miliard Kč). V průběhu chaotické reorganizace platformy podnikatel propustil nejvyšší vedení Twitteru a více než dvě třetiny ze 7500 zaměstnanců. Nechal také odstranit modré ověřovací zatržítko z účtů mnoha uživatelů, kteří neměli placené předplatné.

Na konci dubna se některým médiím, celebritám a dalším významným účtům na Twitteru modré zaškrtnutí překvapivě vrátilo, aniž by se přihlásily k placené verzi. Musk napsal, že za některé předplatitele osobně hradí náklady.

Opatření iniciované Muskem odradilo uživatele i inzerenty. Podle pozorovatelů trhu příjmy Twitteru klesly, protože inzerenti se platformě vyhýbají.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best