Home  /  Bulletin  /  Na této nové výletní lodi luxus nezná hranic

Na této nové výletní lodi luxus nezná hranic

Explora I má představovat nový druh luxusu na moři. První plavba lodi však byla z bezpečnostních důvodů odložena.
12.08.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Explora Journeys

Je dlouhá 248 metrů, a je tak spíše prckem mezi obřími výletními loděmi: Explora I, první loď společnosti Explora Journeys. Společnost se zaměřuje na mimořádný luxus: na lodi je jen 461 pokojů a místo pro maximálně 922 osob. Pro srovnání: na 323 metrů dlouhé MSC Seascape cestuje 5331 osob.

Více prostoru v tomto případě znamená více luxusu. Na palubě jsou větší apartmá, větší restaurace, větší bazény a čtyři hodinářské obchody. Bohatí hosté mohou nakupovat u značek Cartier, Panerai, Piaget a Rolex. Na lodi nechybí ani nic jiného: v rezidenci pro majitele, největším apartmá, hosty přivítá láhev Dom Pérignon Vintage 2013, která sama o sobě stojí více než 5 000 korun.

Komorník, dalekohled a lety vrtulníkem

Kromě toho je k dispozici 24hodinová služba komorníka, volně stojící vany, umyvadla z mramoru Calacatta, lehátka Manutti na terase a dalekohled pro ještě lepší výhled. Loď, která stála 500 milionů eur, je teprve první ze šesti plánovaných luxusních výletních lodí. A zatímco tato a Explora II jsou stále poháněny dieselem, modely III a IV mají být poháněny zkapalněným zemním plynem s nižšími emisemi.

Podle Michaela Ungerera, CEO společnosti Explora Journeys, je udržitelnost v luxusním segmentu žádaná, jak říká pro časopis Der Spiegel: "Zákazníci v luxusním cestovním ruchu si vybrali ekologičtější alternativu za stejnou službu." Méně šetrný k životnímu prostředí je naopak doprovodný program: například v Grónsku se můžete nechat dopravit vrtulníkem na ledovec.

Bezpečnostní problémy zpozdily první plavbu

Celá akce nebude levná: pokud se chcete s luxusní lodí vydat na Island, do Skotska a Skandinávie, pak přes Grónsko do Severní Ameriky, v zimě do Karibiku a na jaře na Havaj, budete muset sáhnout hluboko do kapsy: Nejlevnější kajuty začínají na 600 eurech za noc v závislosti na destinaci, zatímco ty opravdu drahé mohou stát až 63 000 eur za týden a dvě osoby.

Loď se na svou první plavbu vypravila 1. srpna. Původně se měl křest konat 8. července, ale dodávka lodi byla odložena kvůli bezpečnostním problémům: finský výrobce protipožárních panelů přišel o bezpečnostní certifikát. To se netýká pouze Explory I, ale také 45 dalších výletních lodí po celém světě. Podle společnosti Explora Journeys byl problém mezitím odstraněn a plavbám nestojí nic v cestě.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best