Home  /  Bulletin  /  Nejdelší cesta autobusem na světě trvá 56 dní - jeli byste?

Nejdelší cesta autobusem na světě trvá 56 dní - jeli byste?

Z Istanbulu do Londýna: Nejdelší autobusová cesta na světě vás zavede nejen do Evropy, ale také k vlastnímu já.
14.04.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Milujete výlety? Pak je tato údajně nejdelší autobusová cesta na světě přesně pro vás. Dobrodružství s názvem Autobusem do Londýna začíná 7. srpna v Istanbulu a končí 1. října v Londýně po neuvěřitelných 56 dnech. Během této doby ujede autobus více než 12 000 kilometrů a projede 22 zemí.

K nejzajímavějším zážitkům patří plavba trajektem přes Finský záliv, pozorování polární záře, návštěva nejsevernějšího bodu Evropy - Severního mysu -, plavba po fjordech a prohlídka různých měst na Balkáně, v Pobaltí, Skandinávii a ve východní a západní Evropě.

Cesta autobusem stojí 25 000 dolarů na osobu. Cena zahrnuje každodenní snídani, 30 obědů a večeří a veškeré ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích. Místa v luxusním a pohodlném autobuse jsou však omezená: Místo v něm může získat pouze 30 účastníků.

Cesty mají měnit život

Za cestou stojí indická společnost Adventures Overland, kterou v roce 2012 založili Sanjay Madan a Tushar Agarwal. Podle svých webových stránek organizuje dvojice "cesty, které mění život", a také "přeshraniční cesty" na šesti kontinentech.

Hlavním cílem je nejen poznávání nových lidí a kultur a objevování neprobádaných oblastí, ale také setkání se sebou samým na cestě.

Autobus do Londýna chce také překonat stávající světový rekord v nejdelší cestě autobusem: Podle Guinnessovy knihy rekordů je to 6200 kilometrů za 104 hodiny. Cesta s názvem Trans Oceancia vedla z peruánské Limy do brazilského Ria de Janeira.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best