Home  /  Bulletin  /  Nejdražší auto světa bylo poprvé spatřeno v Curychu

Nejdražší auto světa bylo poprvé spatřeno v Curychu

Aktuálně nejdražší vůz na světě Bugatti La Voiture Noire se objevil v Curychu a carspotteři si supersportovní vůz za 17 milionů franků fotili jako o život.
27.07.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Bugatti

Bugatti Voiture Noire je v současné době nejdražším silničním automobilem na světě a majitel tohoto exkluzivního vozu s ním nedávno projížděl centrem Curychu. Fanoušci automobilů tak mohli na Bahnhofstrasse a v jejím okolí vidět vůz v běžném provozu.

V prosinci 2021 byl vůz zaregistrován ve švýcarském kantonu Curych. Majitelem je 40 až 49letý Švýcar, jehož totožnost zůstává utajena. Není známo, zda majitel v poslední době změnil kanton. Je však zajímavé, že vůz má nyní poznávací značku Zugu. Podle časopisu Züri Today byl vůz vůbec poprvé k vidění na veřejnosti.

Podle zpravodajského portálu se ve městě kvůli tomuto supersportovnímu vozu sešla řada takzvaných automobilových spotterů, kteří ho chtěli dostat před své objektivy.

Vůz je naprostý unikát

V roce 2019 slavil tento model světovou premiéru na ženevském autosalonu a způsobil senzaci, protože nejenže má 8,0 litrový motor se 16 válci (!) a výkonem 1500 koní, ale také stojí přes 17 miliónů franků (v přepočtu asi 400 milionů Kč). Samotný vůz byl prodán za jedenáct milionů, plus daň ve výši šesti milionů franků.

Dlouhou dobu se proslýchalo, že tento černý bolid říká pane Cristianu Ronaldovi. To je ale nepravděpodobné, ledaže by se Ronaldo přestěhoval do Curychu a nikdo si toho nevšiml. Ronaldo sice mohl vůz zaregistrovat prostřednictvím třetí osoby, to se však zatím nedozvíme.

Pouze dvě auta jsou dražší

Je pravda, že ve světě luxusních karoserií jsou ještě dva vozy, které jsou dražší než jedenáctimilionové Bugatti. Jmenovitě Rolls-Royce Sweptai a Pagani Zonda HP Barchetta. Švýcarský kupec však musel za Bugatti zaplatit dalších téměř šest milionů franků na daních. Celková cena: 17 milionů. Díky tomu se Bugatti La Voiture Noire stalo v prosinci 2021 "nejdražším vozem, který se kdy prodal", jak napsal automobilový časopis Topgear.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best