Home  /  Bulletin  /  Nenechte se chytit do turistických pastí - objevte raději tyto poklady

Nenechte se chytit do turistických pastí - objevte raději tyto poklady

Nejlepší výhled na Eiffelovu věž, skryté pláže u Barcelony a irské útesy jen pro sebe. Díky těmto třem tipům se vyhnete davům turistů.
24.05.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: visittossa.com

Na dovolené chcete zažít jen to nejlepší a nespadnout do žádné turistické pasti. Ale není to tak snadné. Ukážeme vám tři skrytá místa v Paříži, Barceloně a na irských útesech Cliffs of Moher, která si můžete užít mimo davy turistů a která jsou přinejmenším stejně krásná.

1. Místo z Eiffelovy věže se kochejte pohledem na Paříž z Galeries Lafayette

Paříž a Eiffelova věž k sobě neodmyslitelně patří. Je pochopitelné, že na dovolené ve městě chcete tuto vyhlídku vidět doopravdy. Nemusíte si však kupovat drahou vstupenku, stát hodiny ve frontě a pořizovat hektické selfie uprostřed davu.

Pohled na Paříž z Eiffelovy věže je krásný - ale ještě krásnější je, když si ho můžete vychutnat nerušeně a dokonce s výhledem na dominantu města.

@polkadotpassport 12/30 A spectacular + free view over Paris… Who’s keen to visit? 🙋🏼‍♀️ #parisbucketlist #gallerieslafayette #parisviews #parissecretspots #paristhingstodo ♬ Oui,Oui,Oui,Oui - Sacha Distel

Naším tipem je střešní terasa nákupního centra Galeries Lafayette Paris Haussmann v osmém patře. Ta je přístupná zdarma a nabízí krásný výhled na město - od Eiffelovy věže až po čtvrť Montmartre.

2. Koupání na plážích v Tossa de Mar místo v Barceloně

Barcelona je ideální destinací pro kombinaci výletu do města s trochou plážové pohody. Ale každý, kdo někdy skočil do vody na městských plážích, jako je Barceloneta, ví, že jsou přeplněné a nejsou zrovna ztělesněním španělských pláží snů.

Na Baleárské ostrovy však nemusíte cestovat - jsou prakticky na dosah od Barcelony. Jen hodinu a půl jízdy autem nebo autobusem odtud se nachází půvabné městečko Tossa de Mar s překvapivě krásnými písečnými plážemi a křišťálově čistou tyrkysovou vodou.

Historické staré město, nábřežní promenáda a pevnost vás zvou na celodenní výlet na pobřeží Costa Brava daleko od ruchu Barcelony.

3. Obdivovat Cliffs of Moher z Hag's Head místo z návštěvnického centra

Kdo by je neviděl na obrázcích: drsné a rozeklané útesy zvané Cliffs of Moher, které se hrdě tyčí nad Atlantickým oceánem na západním pobřeží Irska a klesají téměř kolmo. Přírodní krása útesů již posloužila jako kulisa pro různé filmy, včetně Harryho Pottera.

Není divu, že v létě přijíždějí plné autobusy turistů, aby si ji prohlédli. Ale máme pro vás tip: místo parkování na přeplněném a předraženém parkovišti u návštěvnického centra a následného nákupu vstupenky se vyplatí zajet na nejjižnější bod útesů: k Hag's Head.

@live.adventure.travel Hag's Head is the best way to see the Cliffs of Moher without the crowds #IrelandTravel ♬ original sound - Laura- Ireland & Europe Travel

Tam zaplatíte za parkování jen tři eura a jste z velké části ušetřeni davů. Nebo můžete jednoduše jet autobusem do Kilconnelu. Po 15 minutách chůze dojdete ke strážní věži Tower of Moher a za chvíli se vám otevře stejně působivý výhled na útesy - jen bez davů.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best