Home  /  Bulletin  /  Neočkovaná tenisová hvězda Novak Djokovič vynechává US Open

Neočkovaná tenisová hvězda Novak Djokovič vynechává US Open

Novak Djokovič doufal až do samého konce. Teď už je to jasné, Srb se US Open nezúčastní. Na seznamu hráčů definitivně chybí.
26.08.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Manu Fernandez/AP

Kvůli svému negativnímu postoji k očkování nebude tenisová hvězda Novak Djokovič startovat na letošním US Open. Krátce před čtvrtečním losováním posledního grandslamového turnaje sezóny se jméno 35letého Srba náhle vytratilo ze seznamu hráčů zveřejněného na domovské stránce turnaje. Turnaj ve Flushing Meadows se tak od pondělí uskuteční bez trojnásobného vítěze a loňského finalisty. Organizátoři však zatím neučinili žádné oficiální prohlášení. 

Mezitím to potvrdil i sám Novak Djokovič, který na Twitteru napsal: „Bohužel tentokrát nebudu moci odcestovat do New Yorku na US Open. Děkuji vám za vaše vzkazy lásky a podpory a přeji hodně štěstí mým spoluhráčům.“ Současná světová šestka pokračovala: „Budu se držet v dobré formě a pozitivní náladě a počkám si na příležitost znovu soutěžit.“

Djokovičova neúčast není překvapením, protože USA vyžadují pro vstup do země doklad o očkování cizinců a 21násobný grandslamový šampion očkování proti viru corona kategoricky odmítá. „Nejsem očkovaný a nemám v plánu se nechat očkovat,“ zdůraznil Djokovič po svém červencovém triumfu ve Wimbledonu.

Naděje až do konce

Tento jeho přístup znamená, že Djokovič přijde o svůj druhý letošní grandslamový turnaj, poté co byl v lednu nucen opustit Austrálii ještě před svým prvním podáním na Australian Open po frašce ohledně jeho vstupu, která rovněž zaměstnala soudy. Djokovič až do samého konce doufal, že na US Open dostane výjimku. Novak, který se od Wimbledonu nezúčastnil žádného turnaje, se na konci července, podle svého tweetu, připravoval, „jako bych měl povolení hrát“.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best