Home  /  Bulletin  /  Nike bylo ve skladu v Memphisu ukradeno zboží v hodnotě přes 800 tisíc dolarů

Nike bylo ve skladu v Memphisu ukradeno zboží v hodnotě přes 800 tisíc dolarů

Zloději vykradli nejméně dvacet nákladních přívesů, které stály u skladu značky Nike v Memphisu. A to včetně doposud nevydaných modelů tenisek Air Jordan.
13.09.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

O víkendu bylo v Memphisu ve státě Tennessee údajně vykradeno několik návěsů s obrovským množstvím sportovních bot a zloději si odnesli spoustu tenisek Air Jordan, které se nejen těžko shánějí, ale některé z nich ještě ani nebyly vydány.

A ano, světe div se, na internetu se již prodávají. Zprávy o tom se nedávno dostaly na internet, když na sociálních sítích začaly kolovat obrázky dotyčných tenisek na prodej, včetně Cherry Red Air Jordan 11, Navy Blue Air Jordan 4 a Chrome Air Jordan 6. Žádné z nich zatím nebyly vydány, ale zřejmě se staly „exkluzivním dropem z Memphisu“.

Naštěstí si žádnou z ukradených bot neobjednali individuální zákazníci, ale byly na cestě do partnerských obchodů Nike, které je měly vylosovat. To bohužel znamená, že některé obchody budou mít v den vydání menší zásoby, než bylo původně plánováno.

Kolik tenisek bylo skutečně odcizeno nebo kolik lidí se na tom podílelo, je v tuto chvíli otázkou, protože policie urychleně zabavuje kradené zboží nabízené na internetu a celý případ aktivně prošetřuje.

Mnoho lidí v Memphisu se nyní obává, že by tento případ mohl způsobit přesunutí provozů společnost Nike jinam. Město by tak mohlo přijít o nespočet pracovních míst, na kterých je závislé. Zda se tak stane, se teprve uvidí.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best