Home  /  Bulletin  /  No-Nut November: Skutečně vydržíte měsíc bez masturbace?

No-Nut November: Skutečně vydržíte měsíc bez masturbace?

O nebezpečném No-Nut listopadu - a proč je masturbace nejnormálnější (a někdy nejkrásnější) věc na světě.
07.11.2022
Text: Philipp Köpp
Foto: ddp

No-Nut listopad slibuje supersílu a superschopnosti díky abstinenci. Po celý měsíc by se muži měli zdržet masturbace a sexu, aby následně v prosinci rozkvetli jako lepší verze sebe sama. Jedná se o vyvrcholení takzvaného hnutí No Fap, které již několik let působí ve společnosti chaos a téměř sektářským způsobem prodává masturbaci jako ďáblovo dílo. Položme si však ruku na srdce a především do kalhot: Proč tolik povyku kolem nejpřirozenější věci na světě?

Od No Fap k No Nut November: Nic z toho nemá žádné zdravotní benefity

Neexistuje žádná vědecká studie nebo zjištění, že masturbace je škodlivá. Mluvíme samozřejmě o masturbaci podle vlastního uvážení s frekvencí, kterou penis vydrží bez poškození. Abstinence neposiluje imunitní systém, ani nestimuluje produkci testosteronu, nezlepšuje spermie nebo cokoli jiného, co toto opravdu pochybné hnutí No Fap slibuje. Vrcholu (tj. metaforického, protože orgasmy zcela chybí) je zřejmě dosaženo u zcela abstinujícího po skončení No Nut November a má být odměněno novou superschopností - totiž absolutním sebeovládáním. Navíc se předpokládá, že díky abstinenci se vyléčí deprese a úzkostné poruchy i agresivní chování. Jo, dobře. Jak nastolit světový mír? Tím, že si muži méně často honí péro.

Nebezpečné narativy hnutí No Fap

Teze, že masturbace je nebezpečná, není nová. Ve skutečnosti je to zatraceně staré. Ve středověku byli chlapci varováni, že pokud si budou hrát sami se sebou, porostou jim na rukou chlupy. Někdy v 18. století chtěl fyzik Samuel Tissot lidem namluvit, že masturbace vede k oslepnutí. A právě takováto velmi nebezpečná a vědecky samozřejmě naprosto šílená tvrzení celé hnutí No Fap nějakým způsobem využívá. Masturbace se tak stává tabu a je stigmatizována, ačkoli jsme ve skutečnosti mnohem dál. Díky sexuologii jsme měli pochopit, že masturbace je nejnormálnější věc na světě a že se za ni opravdu nemusíme stydět. Děláme to všichni a je to dobře.

Masturbace: Chlapi, jděte do toho!

Existuje mnoho vědecky prokázaných výhod masturbace. Ale asi nejdůležitější je poznat svou vlastní sexualitu. Sex, jak ví každý, kdo někdy zažil opravdu špatný sex, je dobrý pouze tehdy, pokud znáte své vlastní spouštěče rozkoše a dokážete je sdělit. A to především poznáním vlastního těla a sexuality. Které pohyby se vám líbí a které ne, které fantazie stimulují váš mozek a které vás naopak naprosto vytáčejí? Pokud se nebudete dotýkat sami sebe, pravděpodobně skončíte se sexuálními dovednostmi dvanáctiletého dítěte, a to je, milí muži, pro jakéhokoli sexuálního partnera nepřijatelné. S tímto vědomím: Jděte do toho, chlapci. Děláme to všichni.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best