Home  /  Bulletin  /  Noc v zámku císařovny Sissi

Noc v zámku císařovny Sissi

Chtěli byste se alespoň jednou v životě cítit jako šlechtic? Pak hurá do Bavorska! Tam se vám na jednu noc otevře zámek Weissenstein z nového seriálu společnosti Netflix The Empress.
17.10.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Airbnb

Na konci září uvedla společnost Netflix nové historické drama „The Empress“, které vypráví příběh královské lásky císařovny Alžběty, známé také jako Sissi, a mladého panovníka Franze.

Fanoušci seriálu se nyní mohou radovat hned dvakrát: nádherný zámek Weissenstein z 18. století v Bavorsku slouží v seriálu Netflixu jako hlavní sídlo manželského páru - a nyní si ho lze na počest 185. narozenin císařovny Alžběty rezervovat přes Airbnb.

Hosté mohou spát v císařském apartmá, které je přenese do minulosti a není běžně přístupné veřejnosti. Apartmá je zařízeno zcela podle vkusu císařovny Alžběty, od císařské manželské postele až po toaletní stolek.

Jak si rezervovat apartmá Sissi a Franze

Pokud se chcete alespoň jednou cítit jako císař, můžete si apartmá objednat od 2. listopadu v 18 hodin. K dispozici jsou dvě individuální rezervace na 19. a 20. června 2023, každá pro dva hosty. Cena: 200 euro, včetně prohlídky paláce s průvodcem a snídaně à la Sissi a Franz.

Po příjezdu vás ve velké vstupní hale osobně přivítá hostitelka Airbnb a hraběnka Benedicta von Schönborn-Wiesentheid a poté vás zavede do obvykle soukromého západního křídla. Zámek Weissenstein se nachází v bavorském Pommersfeldenu a od počátku 18. století patří rodině.

Ať už je hostitelka šlechtična, nebo ne, jak se na moderní hostitelku sluší, napsala na webové stránky Airbnb tato osobní slova: „Nemohu se dočkat, až našim hostům ukážu zámeckou uměleckou galerii s významnými historickými uměleckými díly francouzských, italských, německých a nizozemských umělců - a ukážu jim, kde Alžběta a Franz ze seriálu Císařovna od Netflixu tančili svůj první tanec!“

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best