Home  /  Bulletin  /  Pět vil celebrit, které už léta nikdo nechce koupit

Pět vil celebrit, které už léta nikdo nechce koupit

Domy slavných osobností jsou obvykle žádané a navzdory vysokým cenám rychle nacházejí nové majitele. To však není případ těchto pěti nemovitostí.
22.01.2023
Text: Alex Mayer
Foto: weahomes.com

Koupě domu vyžaduje mnoho rozhodnutí a plánování. Zejména luxusní a velké nemovitosti se však často dostanou do rukou nového majitele velmi rychle. Obvykle to platí zejména pro domy, v nichž žily slavné osobnosti. Následující sídla celebrit jsou však na trhu už léta a z nějakého důvodu je nikdo nechce.

Vila Sereny Williams v Beverly Hills

Vila tenisové hvězdy Sereny Williams je na trhu již od března 2021: dům má 557 metrů čtverečních a stojí ohromných 7,5 milionu. Při pohledu na fotografie je dům za tuto cenu možná až příliš normální. Neexistuje například žádný výjimečný design interiéru. Balkony a bazén jsou v porovnání s okolím poměrně malé a pozemek má tvar trojúhelníku, což nijak neusnadňuje využití daného prostoru.

Koňská farma The Rocks u Atlanty

Na trhu je také koňská farma herce Dwayna "The Rock" Johnsona za 7,5 milionu dolarů. Přestože má nemovitost neuvěřitelných 182 000 metrů čtverečních, je také asi 20krát dražší, než je průměrná cena v této oblasti. Za tuto cenu by budoucí majitel získal nejen nekonečné množství prostoru, ale také stáj s dvanácti boxy pro koně a vlastní jezírko.

Penthouse Jennifer Lopez v New Yorku

Penthouse Jennifer Lopez byl poprvé na trhu v březnu 2019 - s vysokou cenovkou: zpěvačka tehdy za byt na Madison Avenue s výhledem na Madison Square Park požadovala 27 milionů dolarů. To je docela dost, když uvážíme, že jde o nejmenší dům v ulici s "pouhými" šesti patry, obklopený mnohem vyššími mrakodrapy. Podle zasvěceného zdroje se J.Lo chtěla bytu zbavit také proto, že v místě, kde se nachází, není dostatečné soukromí - je dost možné, že právě proto se zatím nenašel žádný nový kupec. Neprodaný dům byl mezitím opět stažen z prodeje.

Shakirin Beach House v Miami

Žádný jiný dům v tomto článku nečeká na nového majitele tak dlouho: Shakira se své nemovitosti v Miami chtěla poprvé zbavit už v prosinci 2013. Proč se dům nedaří prodat, není jasné: cena 15,9 milionu dolarů se pohybuje v rozmezí srovnatelných nemovitostí a dům má opravdu co nabídnout. Má bazén a vlastní přístup k oceánu. Je snad pro miamskou smetánku málo pompézní?

Mega sídlo Marka Wahlberga v Los Angeles

Mark Wahlberg dal svůj obrovský dům v Beverly Parku v Los Angeles na trh již před osmi měsíci. Tehdy za něj herec požadoval neuvěřitelných 87,5 milionu dolarů. Nyní byla nabídka aktualizována a nemovitost údajně stojí 79,5 milionu dolarů. Zámek má 2800 metrů čtverečních, což zahrnuje dvanáct ložnic a 20 (!) koupelen. Jako by dům nebyl už tak dost drahý, budoucí majitel bude muset platit také měsíční poplatky sdružení vlastníků domů (HOA) ve výši přibližně 3000 dolarů.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best