Home  /  Bulletin  /  Pharrell Williams je novým kreativním ředitelem pánských kolekcí Louis Vuitton

Pharrell Williams je novým kreativním ředitelem pánských kolekcí Louis Vuitton

Nástupce zesnulého Virgila Abloha svou první kolekci představí v červnu letošního roku během pařížského pánského fashion weeku.
15.02.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Erik Ian

V jednom ze svých prvních módních projektů na počátku roku 2000 navázal Pharrell přínosnou spolupráci se zakladatelem A BATHING APE a japonským módním guru Nigem, který je nyní kreativním ředitelem značky Kenzo. 

Společně založili dvě značky - Billionaire Boys Club a Ice Cream. V roce 2008 pak opět Pharrell spolupracoval s Louis Vuitton, v té době vedeným Marcem Jacobsem, na výrobě řady slunečních brýlí Millionaire - dnes již legendárního modelu, který má na re-sale platformách stále hodnotu okolo 90 tisíc korun, jejich původní cena přitom byla okolo 34 tisíc.

V pozdějších letech Pharrell spolupracoval se značkou Chanel, stal se prvním mužem, který se objevil ve velké kampani této značky, prošel se po molu během přehlídky Pre-Fall 2015 a znovu se objevil v kampani v roce 2017 a v roce 2019 pak spolupracoval s Karlem Lagerfeldem na celé kolekci pro tuto značku.

Autor hitu Happy také spolupracoval s adidasem a nedávno uvedl na trhl vlastní skincare řadu Humanrace. Není tedy žádných pochyb o tom, že si Louis Vuitton vybral dobře. Francouzská módní ikona se prezentuje jako kulturní módní dům, který se nebojí inovací, pokroku a aktivního přístupu. 

„Jsem velice rád, že se Pharrell vrátil zpět domů. Po našich úspěšných kolaboracích z let 2004 a 2008 se nyní stává novým kreativním ředitelem pánských kolekcí Louis Vuitton. Jeho kreativní vize sahá daleko nad rámec módy, a tak jsem přesvědčen, že pod jeho vedením se začne psát nová a vzrušující kapitola ságy našeho módního domu,“ komentuje Pietro Beccari, prezident a generální ředitel značky Louis Vuitton.

Někteří odborní doufali, že pánskou kolekci povede nějaká žena z oboru, hodně se hovořilo o Martine Rose nebo Grace Wallace Bonner. Pharrell je vizionářem, jehož kreativní svět má velmi široký záběr - od hudby, přes umění až po módu. Během posledních dvou dekád se stal globální kulturní ikonou.  A právě proto si ho konglomerát LVMH vybral. Způsob, jakým dokáže překonávat hranice napříč nejrůznějšími obory, je v dokonalém souladu s filozofií značky Louis Vuitton a Ablohovým odkazem. Nejbohatší muž Bernard Arnault si od něj slibuje mnohé, uvidíme zda-li se to umělci povede.

Nástupce zesnulého Virgila Abloha svou první kolekci představí už za čtyři měsíce v červnu letošního roku během pařížského pánského fashion weeku.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best