Home  /  Bulletin  /  Po davech turistů a shonu nikdo z nás netouží

Po davech turistů a shonu nikdo z nás netouží

5 tajných destinací v Evropě pro nadcházející letní dovolenou
01.07.2023
Text: Leonard Pack
Foto: PR

Léto, slunce, pláž a moře - samozřejmě ano. Turisté a masové akce - ne, děkuji. Zejména v Evropě, kde jsou mnohdy nekonečné prostory Středozemního moře omezené, je těžké najít nedotčené písečné pláže, které nejsou v hlavní sezóně přeplněné lidmi. Ani malebná historická městečka na jihu Evropy stejně jako turistické cesty v Alpách lze jen stěží prozkoumat osaměle. Jak je dobře, že máte nás. A jak je dobře, že máme Omio. Cestovatelská platforma nyní připravila tři Secret Escapes v Evropě, které můžete v roce 2023 navštívit, aniž byste museli absolvovat pouť z bodu A do bodu B spolu s tisíci dalších. Přihodili jsme také dva tajné tipy na letní dovolenou, takže celkem máme na výběr 5 skrytých destinací v Evropě. Určitě si najdete i něco pro vás.

5 skrytých turistických cílů v Evropě (zasvěcené tipy na letní dovolenou)

Pokud jste na dovolenou připraveni stejně jako my, pak by se vám následující seznam měl líbit přinejmenším stejně jako nám. Koneckonců, pár inspirací a zasvěcených tipů na letní dovolenou se vždycky hodí. Zvlášť pokud jste se ještě nerozhodli, kde strávíte letní dovolenou. Možná vám s tím pomůžeme. Zde je 5 dosud utajených destinací v Evropě, které jsou stranou od davů turistů:

1. Losinj, Chorvatsko

První zasvěcený tip na letní dovolenou, který pro nás Omio připravil, nás zavede do Chorvatska. A ano, i v jedné z nejoblíbenějších cestovatelských destinací Čechů se najde jedna nebo dvě skryté destinace, o kterých určitě nevíte. Nebo už jste někdy slyšeli o Lošinji? Malý ostrov na chorvatském Jadranu láká středomořským šarmem, který silně připomíná Itálii. Jen s menším počtem turistů na plážích. Souostroví v Kvarnerském zálivu okouzluje malebnými přístavními městečky, azurově modrou vodou a mírným slunečným podnebím. Dokonce i delfíni se tu cítí jako doma. A to je opravdu důvod, proč ostrov navštívit.

2. Kruja, Albánie

Nejlepším místem v Evropě, kde se můžete cítit jako na Maledivách, je Albánie. Bez legrace, pobřeží této země má tak neuvěřitelně krásné pláže, že byste si mohli myslet, že jste v oblasti jižních moří. Albánská riviéra je stále populárnější, ale stále je to zasvěcený tip na letní dovolenou. Ti, kteří mají rádi trochu klidnější prostředí - a mají chuť na trochu kulturního programu - se mohou vydat na výlet do města Kruja, které je ideálním skrytým cílem pro zájemce o historii a kulturu. Čeká vás tu malebné staré město s úzkými uličkami, tradičními kamennými domy a dlážděnými ulicemi, které lákají k procházkám a hodování v tradičních restauracích a kavárnách. A to vše za poměrně malý peníz.

3. Vaduz, Lichtenštejnsko

Většina lidí zná Lichtenštejnsko jako malé knížectví, kde se platí relativně nízké daně. Málokdo si však uvědomuje, že tento trpasličí stát, který leží mezi Rakouskem a Švýcarskem, může být také skutečným tipem na letní dovolenou. Ne každý chce jet na pláž a k moři. Pro některé je nejlepší formou relaxace krátká (nebo naopak hodně dlouhá) pěší túra. A tu lze dokonale zahájit z Vaduzu, hlavního města Lichtenštejnska. Vzhledem k tomu, že cesta sem je možná pouze autobusem (z Mnichova asi 3 h) a není zde mezinárodní letiště, je Vaduz stále skrytou destinací v Evropě. Zasvěcený tip pro všechny aktivní turisty!

4. Ostrov Hydra, Řecko

To byly tři tajné cesty od Omia, a tak využijeme příležitosti a přidáme dva zasvěcené tipy na letní dovolenou. Pravděpodobně jedním z nejpohodovějších a zároveň nejžhavějším tipem na řecký ostrov v létě 2023 je Hydra. Ostrov vždy znali a milovali především místní obyvatelé, ale nyní se pomalu dostává i do povědomí zahraničních turistů. Než se to vymkne kontrole: Využijte příležitosti a užijte si tuto skrytou destinaci v Evropě. Pláže a pravá řecká kuchyně stojí za delší cestu lodí.

5. Cies, Španělsko

Když už se souostroví nazývá ostrovy bohů, může být jen krásné. A přesně takové je souostroví Cies na severozápadě Španělska. A skutečný zasvěcený tip na letní dovolenou. Souostroví Cies, které se skládá ze tří neobydlených ostrovů Monteagudo, Do Faro a San Martiño (ten je ptačí rezervací a nesmí se na něj vstupovat), je skrytou destinací v Evropě, kterou byste si rozhodně měli zapamatovat. Proč? Inu proto, že zdejší pláže jsou tak neuvěřitelně krásné a relativně opuštěné, že klima v Atlantiku je mnohem příjemnější než ve Středozemním moři, zejména v parném létě, a že příroda se zde ukazuje z úchvatné přímořské stránky. Už jste si rezervovali letenku do Galicie?

Článek vyšel v originále na Esquire.de

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best